Home Lifestyle Ardi Klimenta, 4 vjeçari shqiptar tashmë në mediat e Kinës

Ardi Klimenta, 4 vjeçari shqiptar tashmë në mediat e Kinës

5 min lexim
0
4
Loading...

Eshtë një model për të gjithë dhe me një stil i adhuruar nga i madh e i vogël. Ky është topmodeli më i vogël nga mosha në botë por me origjinë shqiptare, Ardi Klimenta. E kush nuk e njeh Ardit jo vetëm bota shqiptare por edhe ajo e huaj, madje vazhdon të jetë një fëmijë shumë i k?rkuar në evropë nga fashion disanjër të huaj për të qenë imazhi i tyre. Ne mësojmë se fama e tij ka shkuar deri në Kinë, madje nga shtëpi të modës atje ka pasur ftesa për princin e vogël shqiptar.

Ardi jeton me familje në Zvicër dhe ende nuk ka shkelur në Kinë, por megjithëse këtë, fotot dhe emri i tij së bashku me karrierën dhe famën e tij po flitet e shkruhet siç e shihni dhe në foto në mediat kineze, madje duke e krahasur me stil edhe me David Bechkam, pavarërisht se me krenari e themi se ai është fëmija i madh i prindërve shumë simpatik shqiptarë.

auto_15934552_1_1483701277

[irp]
loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Hoti
Load More In Lifestyle
Comments are closed.

Check Also

Mediat e huaja raportojnë për ngjarjet e papëlqyeshme në ndeshjen Itali-Shqipëri

Loading... Ndeshja historike mes Italisë dhe Shqipërisë, e para zyrtare mes dy kombëtareve…