Home Nacionale Komuna e Prishtinës ia bën sefte me autobusët e rinj (VIDEO)

Komuna e Prishtinës ia bën sefte me autobusët e rinj (VIDEO)

5 min lexim
0
1
Loading...

Më në fund autobusët e ri dolën të mërkurën rrugëve të Prishtinës.

Dy nga 15 sa kanë arritur deri më tani bënë udhëtimin e parë në linjat e kryeqytetit, njofton Klan Kosova.

Në vozitjen e parë ata patën udhëtarin e rregullt të trafikut urban, kryetarin Shpend Ahmeti, Ministrin e Financave, Abdullah Hotin, zyrtar të BERZH-it dhe disa qytetarë.

[irp]

Njëri nga këta të fundit e pëlqeu udhëtimin me këto automjete të reja.

Puna më e lehtë do të jetë edhe për shoferët e Trafikut urban.

I entuziazmuar me autobusët e ti, kryetari Ahmeti premtoi edhe renovimin e stacioneve të tyre nëpër qytet.

Realizimin e këtij projekti të komunës e mundësoi një hua prej 10 milion eurosh e marrë nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Por, kjo nuk do të jetë e fundit nga ky institucion financiar ndërkombëtar.

Më poshtë ndiqeni të plotë kronikën nga gazetarja Merita Neziri.

loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Valmir
Load More In Nacionale
Comments are closed.

Check Also

Ja çfarë do të thotë nëse shpesh e zini orën në 11:11, 12:12, 3:33…

Loading... Nëse shpesh e zini orën në 2:22, 3:33, 11:11, 12:12…kjo do të thotë që universi…