Home ShowBizzz Do mbani barkun me dorë, ja çfarë mendojnë banorët e Tiranës se është 11 janari

Do mbani barkun me dorë, ja çfarë mendojnë banorët e Tiranës se është 11 janari

4 min lexim
0
1
Loading...

Më 12 janar 1946 Shqipëria u shpall Republikë por duket se sot kjo ditë jo vetëm që nuk është festë apo pushim zyrtar, por edhe nuk mbahet mend e ngatërrohet nga shumë qytetarë.

Kamera e “Stop” ka realizuar disa voxpope, ku njerëzit pyeten në rrugë në lidhje me këtë datë dhe se çfarë ju kujton ajo.

Siç mund ta shikoni edhe vetë nga videoja e mëposhtme, të shumtë janë qytetarët që nuk ia kanë haberin fare. Disa prej tyre thonë se është festa e të dashuruarve, ndërsa të tjerë mendojnë se është ditëlindja e Fatos Nanos. Përgjigjet e tyre janë qesharake.

[irp]
loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Valmir
Load More In ShowBizzz
Comments are closed.

Check Also

Ja çfarë do të thotë nëse shpesh e zini orën në 11:11, 12:12, 3:33…

Loading... Nëse shpesh e zini orën në 2:22, 3:33, 11:11, 12:12…kjo do të thotë që universi…