Home Politikë Molliqaj: LDK dhe PDK argatë të Serbisë

Molliqaj: LDK dhe PDK argatë të Serbisë

5 min lexim
0
0
Loading...

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka thënë se ashtu sikur që deputetët e LDK-së nuk i japin nënshkrimet për të hetuar SHIK-un, as PDK-ja nuk i jep votat për reciprocitet me Serbin.

Këto deklarata Molliqaj i ka bërë përmes një postimi në Facebook, transmeton lajmi.net.

Ky është postimi i plotë:

[irp]

PDK-ja na thonë që jemi pjellë e Serbisë. Ndërsa dje, sikurse edhe shumë herë më parë, nuk votuan për reciprocitet me Serbinë por e vazhduan nënshtrimin e vendit tonë ndaj saj.

LDK-ja na thonë që jemi pjellë e SHIK-ut. Në anën tjetër janë në koalicion me SHIK-un, dhe e kanë bërë kryeparlamentar Kadri Veselin e president Hashim Thaçin.

Ashtu sikur që deputetët e LDK-së nuk na i japin nënshkrimet për ta hetuar SHIK-un, as PDK-ja nuk na i jep votat për reciprocitet me Serbinë.

Po shihet qartë kush janë argatët e SHIK-ut dhe Serbisë në Parlamentin e Kosovës.

loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Hoti
Load More In Politikë
Comments are closed.

Check Also

Mediat e huaja raportojnë për ngjarjet e papëlqyeshme në ndeshjen Itali-Shqipëri

Loading... Ndeshja historike mes Italisë dhe Shqipërisë, e para zyrtare mes dy kombëtareve…