Home Nacionale Propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt

Propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt

5 min lexim
0
1
Loading...

Pas parashikimit të sulmeve të shqiptarëve nëpër përfaqësitë diplomatike të Serbisë në Perëndim, propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt.

Kështu, kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, thotë se në periudhën e ardhshme nuk mund të përjashtohen incidente për shkak të situatës në Kosovë.

“Ka paralajmërime se shqiptarë ekstremë dhe sidomos ish-pjesëtarë të UÇK-së dhe të UÇPMB-së mund të ndërmarrin ndonjë aksion eventual të dhunës”, ka thënë Drecun pas takimit në këtë Këshill mbajtur larg medieve e që ka zgjatur tri orë.

[irp]

“Nuk mund të përjashtohen incidentet në periudhën e ardhshme, sidomos marrë parasysh situatën pas arrestimit të Ramush Haradinajt”, ka thënë Drecun.

Në këtë takim kanë marrë pjesë përfaqësuesit e të gjitha shërbimeve informative të Serbisë të cilët kanë folur për situatën e sigurisë në Kosovë. /Koha.net/

loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Valmir
Load More In Nacionale
Comments are closed.

Check Also

Ja çfarë do të thotë nëse shpesh e zini orën në 11:11, 12:12, 3:33…

Loading... Nëse shpesh e zini orën në 2:22, 3:33, 11:11, 12:12…kjo do të thotë që universi…