Home Nacionale Sërish ndalesë për kamionë në aksin Mavrovë-Dibër, vështirësi edhe në rrugët tjera

Sërish ndalesë për kamionë në aksin Mavrovë-Dibër, vështirësi edhe në rrugët tjera

5 min lexim
0
4
Loading...

Ndalesë për lëvizje të automjeteve të rënda transportuese ka në akset rrugore: Mavrovë-Dibër, ku për automjetet e tjera është i obligueshëm shfrytëzimi i pajisjes dimërore, njoftoi Lidhja Automoto e Maqedonisë.

Komunikacioni në të gjitha rrugët e vendit po zhvillohet në kushte dimërore, nëpër rrugë të lagështa dhe me mbetje të borës nëpër rrugë, pas intervenimit të ekipeve nga “Rrugët e Maqedonisë”.

[irp]

Për shkak të temperaturave të ulëta në disa vende është e mundur paraqitje e ngricës.

LAMM rekomandon kujdes të madh në drejtimin e automjeteve, përshtatjen e shpejtësisë së lëvizjes dhe respektimin e sinjalizimit të vendosu rrugor. Në grykat malore është e mundur paraqitja e shembjeve të vogla, veçanërisht në akset rrugore: Koçan-Makedonska Kamenicë-Delçevë, Vinicë-Berovë, Gostivar-Strazhë, Mavrovë-Dibër-Strugë, D.Kapi-Udovë, Katlanovë-Veles, Krushevë-Demir Hisar dhe Resnjë-Bukovë.

loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Morina
Load More In Nacionale
Comments are closed.

Check Also

Erdogan kërcënon Holandën me sanksione diplomatike: Evropa dhe Gjermania raciste!

Loading... Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi së do të vendosë sanksione …