8 C
Tiranë
Friday, 20 January, 2017.
Tags Serbia

Tag: Serbia

‘Imagjinoni nëpër Serbi, autobuzë me foton e Thaçit dhe me ‘Përshëndetje...

Nga Miodrag Vlahoviç, ish-Ministër i Jashtëm i Malit të Zi.Shkrim i botuar në gazetën malazeze, “Pobjeda”.Udhëtimi i trenit me parullën që, në të gjitha...

Serbia do ndërmarrë edhe një aksion tronditës për Kosovën thotë Spahiu

Publicisti Nexhmedin Spahiu ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se Serbia e ka ndërmend të sjellë tankse në Kosovë dhe ta...

Mediat serbe: Trump paralajmëroi sërish bombardimin e Serbisë (Foto)

Portali serb Telegraf.rs, e nis artikullin me titullin: Trump “paralajmëroi” bombardimin e Serbisë: U qua pluhuri i madh në internet për shkak të twitt’it...

Shqiptarët mobilizohen për luftë ndaj Serbisë

Serbia do të ballafaqohet me forcën dhe guximin e paparë të luftëtarëve shqiptarë nga të gjitha trojet, në rast se vërtetë provon t’ia mësyjë...

Serbia shton armatimin afër kufirit me Kosovën

Kryetari i Këshillit Nacional për Preshevën, Bujanoc dhe Medvegjë, Jonuz Musliu, në një intervistë për “InfoBox” të “RTV Dukagjinit”, ka folur për provokimet që...

Putin shokon me deklaratë: Kush i sulmon serbët, e ka sulmuar...

‘Ai që planifikon të sulmoj Serbinë dhe Republikën serbe duhet të dijë se kështu e ka sulmuar edhe Rusinë. Nuk është më viti 1995...

Cili është plani i Serbisë për aneksimin e pjesës veriore, sipas...

Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, presidenti Hashim Thaçi, ka folur për trenin...

Bota drejt tragjedisë Studiuesit : Konflikti Kosovë-Serbi dhe Lufta e...

Ballkani është fuçi baruti’. Kjo shprehje ka bërë që shumë studiues të teorive konspirative në botë të hamendësojnë se Lufta e III Botërore do...

Serbia bëhet gati për luftë, ka filluar të ftojë serbët për...

Ministria e Mbrojtes e Serbisë duket që kësaj radhe e ka përnjëmend. Në një afishe e cila po shpërndahet prej dje në çdo shtëpi...

Gjunjëzohet përfundimisht Vuçiq: Edhe Serbia edhe Kosova duhet t’i harrojnë armët

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sonte nga Davosi i Zvicrës së edhe Kosova edhe Serbia duhet t’i harrojnë armët dhe për gjithçka...