Home Bota Trampi edhe më tutje mohon pretendimet e Rusisë

Trampi edhe më tutje mohon pretendimet e Rusisë

4 min lexim
0
0
Loading...

Presidenti në ardhje i SHBA-së, Donald Trump, ka reaguar ashpër për pretendimet që Rusia ka materiale degraduese për të dhe ka thënë që Moska “nuk ka përdorur kurrë forcë mbi mua”.

Trump ka dënuar agjencitë e intelegjencës amerikane që kanë lejuar të qarkullojnë në publik, siç i ka quajtur ai “lajme të rreme”.

Ai më pas ka pyetur se “A po jetojmë në Gjermaninë Naziste?”.

[irp]

Në këto raportime të paverifikuara thuhet që Rusia ka informacione për presidentin e zgjedhur Trump në lidhje me disa prostituta.

Gjithashtu është thënë që gjatë kampanjës presidenciale ai ka komunikuar në fshehtësi me Moskën.

Por përveç Trumpit këto pretendime i ka mohuar edhe Rusia zyrtare

loading...
Loading...
Load More Related Articles
Load More By Mustafa
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

As e Amerikës, as e Britanisë e as e Gjermanisë – kjo është pasaporta më e fuqishme në botë

Loading... Keni sigurim shëndetësor, si dhe shkollim në fakultet, pushim të paguar vjetor,…