in

‘Kosova shkon në zgjedhje të reja në pranverë’

Loading...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se vendi do të shkojë në zgjedhje të reja në pranverë, pasi sipas tij është humbur kredibiliteti dhe janë prishur balancet e raporteve miqësore me vendet që e kanë mbështetur Kosovën, siç janë vendet e Evropës dhe SHBA-të.

“Kosova në një mënyrë ose tjetër do të shkojë në zgjedhje të reja parlamentare në pranverë, pasi që kjo qeveri nuk ka më kredibilitet për të ruajtuar raportet e Kosovës me partnerët Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës” ka thënë Deda në Info Magazinë.

Loading...

“Kjo qeveri nuk mund të ekzistoj pa përkrahjen e perëndimit” ka shtuar ndër të tjera Deda./Periskopi/

Loading...

Ahmeti e Konjufca largohen më herët nga mbledhja e kryesisë së VV-së

Video që vërteton që fantazmat ekzistojnë vërtetë