Home Lajme Mrekulli , Adnan “qaj” po bëhet me shtëpi ja donatoret

Mrekulli , Adnan “qaj” po bëhet me shtëpi ja donatoret

117
0
SHARE
Loading...

Adnani i cili pintë deri në 90 qaja të zi në ditë para pak ditësh ishte mysafir Nkosove Show.

Pasi piu disa qaja ai u intervistua nga Shpetim Desku ku dhe tregoj për gjendjen e rënd ekonomike .

Ai jeton me qira në Vushtrri dhe ka fëmij të vegjel qe jetojnë në kushte tejet të veshtira .

Loading...

Nga vete Shpetimi në fund të emisionit kerkohet ndihmë për Adnanin i cili ka një shtëpi në fazen e pllakes së parë por i mungon krejt diçka tjetër.

Menjehere u paraqitën donatoret e parë e ata janë.

Diamant Paqarizi nga diskoteka e njohur në Prizeren Gold pol club , Ridvan Tahiri ish ushtar i UÇK-ës me shokët e luftës të cilet i kan siguruar komplet kulmin e shtëpise , dyer, dritare, dru dhe miell .

Ndersa mobilimin dhe lyerjen e kësaj shtëpije e ka marrur përsipër shoqata Jetimat e Ballkanit -Halil Kastrati .

Të gjithë donatoret kanë shkuar në vendin e ngjarjes në vushushtrri personalisht tek Adnani.

Kjo vertet është për tu admiruar, neser do ti publikojme edhe disa kompani qe do ti ndihmojn direkt Adnanit në këtë shtëpi.

Loading...