in

Irani thotë se vendimi i sotëm i Trump për Jerusalemin do te ketë pasoja

Loading...

Irani ka dënuar sot vendimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit.

Irani përmes një komunikate për medie ka thënë njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga Trump do të shkaktonte një intifadë tjetër apo kryengritje palestineze.

Lidhur me vendimin e Trump kanë reaguar edhe shtetet evropiane ku është kundërshtuar vendimi i Trump.

Loading...

Trump sot ka kërkuar që ambasada e SHBA-së në Izrael të zhvendoset dhe të nderohet në Jerusalem./Insajderi.com

Loading...

Pesë librat e preferuar të Bill Gatesit për vitin 2017

Reagimet më të ashpra vijnë nga Hamasi, Irani dhe Turqia – Deklaratat pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin