in

OKB do të mbajë takim urgjent

Loading...

Tetë nga 15 vendet që aktualisht janë anëtarë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së kanë bërë thirrje për një takim urgjent në të cilin pritet të diksutohet mbi vendimin e Donald Trump.

Kërkesa për Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, është bërë nga Franca, Bolivia, Egjipti, Italia, Senegali, Suedia, Britania dhe Uruguaji, shkruan BBC.

Loading...

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga ana e Donald Trump ka shkaktuar pakënaqësi në mbarë botën./arbresh.info/

Loading...

Ana e errët e Dubait: Çfarë ka pas pasuria dhe magjia?

Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)