in

Ministri i PDK’së thotë se duhet të merren masa ndaj zyrtarëve që gjuajtën me armë

Loading...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se organet shtetërore të ndjekjes duhet të merren me rastin e raportuar të shtënave me armë të zyrtarëve të lartë shtetërorë, ndër ta edhe një zëvendëskryeministër.

Ministri Tahiri, duke komentuar videon që ka qarkulluar në media, e ku në një aheng shihen zyrtarë të lartë shtetërorë, ndër ta edhe zëvendëskryeministri Dardan Gashi, duke shtënë me armë, ka thënë se janë pamje të pahijshme.

“Kjo nuk i bën nderë qeverisë së Kosovës. Ai është një shembull shumë i keq. Një zëvendësministër i Kosovës të shihet në pamje të tilla është mjaft e pahijshme dhe nuk mund të arsyetohet në asnjë rrethanë një pamje e tillë”, është shprehur Tahiri në RTV Dukagjini.

Loading...

Ai u ka bërë thirrje institucioneve të marrin masa ndaj këtyre individëve

Loading...

Juventus mbetet ‘gojë hapur’, ja se ku po transferohet Can

Pas lajmeve se do të përballet me sanksione nga UEFA, vjen reagimi i ashpër nga Milan