in

Haradinaj-deputetëve: S’keni qare pa e votu demarkacionin

Loading...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme plenare u është përgjigjur pyetjeve dhe ka replikuar me të gjithë deputetët sot.

Ai në një moment u ka thënë deputetëve se do ta votojnë programin qeverisës pa qare, raporton Indeksonline.

“S’keni qare pa e votu, sepse me këdo që jeni takuar keni thënë se do ta votoni”, ka thënë Haradinaj.

Madje ai duke qeshur ka thënë se i vjen mirë që ka kaq shumë autoritet tek deputetët.

Kujtim Shala i LDK-së iu përgjigj Haradinaj duke thënë se nuk kanë kurrfarë zori vetëm se do të votojë ashtu siç votoi në Qeveri Kryeministri.

Loading...

Por Haradinaj e sqaroi votimin e tij në Qeveri të marrëveshjes me Malin e Zi, duke thënë se ajo është gjetur aty.

“Jam habitë, e kam nënshkruar edhe këtë. Prapë se prapë do të votoni. Nuk e kam ditë që e kam këtë autoritet tek ju. Unë e kam dëgjua qëndrimet e subjekteve pulitke për këtë temë. Nuk e ka prodhu qeveria

Shiqoni, qeveria e re, mundet vec me thon ja kemi shtu raportin kësaj marrëveshjeje, tani raporti ka mutj me ardh ndaras niher raporti pastaj marrëveshja por për hir me ju nidihmu deputetëve i kemi qu bashke. Atëherë unaë kam votu me kalu ne pralamnet këto vendime. Kur vjen votimi edhe ju gjeni naj zgjidhje se pe shoh qe jeni ne zor te madh”, tha Haradinaj.. /Indeksonline/

Loading...

Milaim Zeka: Të dielën mbajmë seancën sepse opozita flen

Mata: Ibrahimovic e tmerroi stafin e United duke u thënë ‘shpresoj se e dini që Zoti ka mbërritur’