72 vjeçarja u martua me 19 vjeçarin, nuk u bënë çfarë thonë të tjerët

412

Kur dashuria me të vërtetë nuk njeh moshë

Një histori e veçantë dashurie u zbulua në Instagram, një gjyshe 72-vjeçare me emrin Alameda Errell dhe “bashkëshorti i saj”, Gary Hardwick, 19 vjeç nuk kanë frikë të mburren për romancën e tyre “të nxehtë” që prej dy vjetësh.

Dashuria e tyre ka filluar para dy vjetësh, kur i riu ishte 17 vjeç. Alameda mbeti e ve pas 43 vjetësh martesë dhe e kaloi kohën duke qarë pa e imagjinuar se ajo do të gjente dashuri në një njeri 53 vjet më të ri, përcjell rtv21.tv

Kimia mes te dyve ka lindur në një ditëlindje ku ishin të ftuar të dytë dy , por dallimi i dukshëm në moshë nuk ishte një pengesë për ta. Për këtë arsye, i riu komentoi se ai ishte i kënaqur me sytë e kaltër dhe personalitetin e gruas së bukur.

Megjithatë, marrëdhënia arriti pikën më kritike kur të dy vendosën të martoheshin.  “Nëse e doni dikë, mosha duket sikur është vetëm një numër”, tha ai.

Më parë, daljet filluan të ishin shumë të shpeshta dhe kimia filloi të bëhej më e fortë. Ai e konsideron veten një njeri shumë të pjekur, kështu që nuk e ka lejuar hendekun e moshës të ndikojë te ta.

Pas shpërndarjes së fotografive të tyre në Instagram, mijëra miq dhe përdorues filluan të kënaqen me dashurinë e tyre të dukshme

Për familjarët e Alamidas jo gjithçka është rozë dhe në më shumë se një rast ata kanë nxjerrë në pah dallimin e madh të moshës që ekziston në çift. Por, nipërit e mbesat e saj e kanë marrë atë për argëtim, madje edhe bëjnë shaka duke e cilësuar 19 vjeçarin si gjysh tij ose duke e parë atë si një mik./21Media