Nuk po gjeni dot dashurinë sipas horoskopit? Ja pse

Lajme te ngjashme

  
  

  

Dashuria është një ndër ndjenjat dhe proceset më të rëndësishme që përjeton secili nga ne në një fazë të jetës së tij. Shpesh përpiqemi që të gjejmë personin ideal por harrojmë se asnjë person nuk është perfekt.

 

Në një marrëdhënie është e rëndësishme që të ekzistojnë mirkuptimi mbi të gjitha. Më poshtë do të lexoni karakteristika për çdo shenje të horoskopit.

 

Dashi – Marrëdhëniet afatgjata

Problemi i Dashit janë marrëdhëniet afatgjata. Magjepset shpejt pas dikujt dhe po kaq shpejt, e harron. E dini si duhet të jetë dikush që ju ofron të ardhme por zgjidhni gjithmonë dikë të mistershëm që e dini se do t’ua thyejë zemrën.

 

Demi – Partneri ideal

Në mendjen e tij, Demi ka një ideal të marrëdhënies së përsosur, ndaj kur gjërat nuk shkojnë sipas pritshmërive, është gati ta çojë gjithçka në djall. Duhet t’u jepni një mundësi marrëdhënieve.

 

Binjakët – Nuk hapen

Ju pëlqen t’u tregoni të tjerëve pjesën tuaj argëtuese, të krisur, por keni probleme kur vjen fjala te shprehja e asaj që ndjeni thellë. Mos kini frikë të hapeni, kur e ndjeni se është e nevojshme.

 

Gaforrja – Bie në dashuri më personin e gabuar

Gaforrja është e ndjeshme, plot dashuri, por ka zakonin e keq të të rënit në dashuri me njerëzit krejtësisht të gabuar. Kjo i bën gjërat akoma më të dhimbshme, sepse Gaforrja nuk i përballon mirë ndarjet.

 

Luani – Kontrolli

 

Luanët e gjejnë sigurinë tek kontrolli. Nëse kuptojnë se janë në një marrëdhënie të vështirë për ta drejtuar, i japin fund. Duhet të mësoni se nuk mund ta kontrolloni ju gjithçka.

 

Virgjëresha – Përsosmëria

Si në çdo fushë tjetër të jetës, edhe në dashuri Virgjëresha kërkon përsosmëri, por njeriu i përsosur nuk ekziston. Mundohuni të normalizoni standardet dhe pritshmëritë, jo ta zhdukni dikë menjëherë nga lista vetëm sepse nuk plotëson një pikë të kërkesave.

 

Peshorja – Pavarësia

Peshoret janë nga natyra të pavarur, duan të bëjnë gjithçka që duan të bëjnë. Kjo shpesh u krijon të tjerëve idenë se Peshorja nuk është e interesuar për ta. Tregojuni partnerëve se fakti që doni të jeni të lirë, nuk do të thotë se nuk mendoni edhe për të.

 

Akrepi – Intensiteti

Zakoni i keq i akrepave? E nisin marrëdhënien me shumë intensitet. Nuk duhet ta mbysni partnerin me përjetimet tuaja ‘hiperaktive’. Merreni me ngadalë; gjithçka në kohën e vet.

 

Shigjetari – Mungesa e qëndrueshmërisë

Zig zag-et e shigjetarit në dashuri mund ta bëjnë konfuz partnerin. Në një moment, ju pëlqen t’i shkoni pas e në tjetrin, doni që t’ju vijë pas fijes. Mundohuni të krijoni qëndrueshmëri.

 

Bricjapi – Logjika

Vështirë që dikush të njohë pjesën tuaj argëtuese, sepse e vishni veten me logjikë. Është diçka e mirë që nuk e lini dikë të hyjë menjëherë në jetën tuaj, por duhet të dini se nuk do t’ju presin përgjithmonë.

 

Ujori – U vendosin kufij ndjenjave

Ujorët ndihen të sigurt kur nuk krijojnë lidhje emocionale, por kështu humbasin bukurinë e një marrëdhënieje plot emocion. Lëshojeni veten, hapuni dhe lërini të tjerët t’ju hapen.

 

Peshqit – Idealizojnë partnerin

Peshqit kanë një vizion të madh mbi “të duhurin”. Kanë një ide shumë specifike, idealizojnë partnerin në fillimet por pastaj, përfundojnë duke zgjedhur të gabuarin.

  

  Posted Under:     Lifestyle        Tagged:     horoskop kujdes Shenja      

  
  

  

  

  

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  

  

  

Related Posts

Next Post

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

close