• in

  Jeta e shkurtër dhe fundi pa lavdi i përbindëshit nazist, që Hitleri e konsideronte të pamposhtur

  Dy ditë nga përfundimi, kapiteni gjerman Ernst Lindemann derdhi një lot dhe me një lëmsh në grykë u tregoi oficerëve një mesazh që sapo kishte mbërritur nga Berlini. “Führeri u kujtua që sot është ditëlindja ime. Shikoni mesazhin e urimit.” Lindemann po jetonte moment të bukura, komandonte Bismarkun, makinën e fuqishme të luftës së krijuar nga […]

 • in

  Disa nga arsyet e rënies së flokëve

  Nuk preferohet t’i stiloni flokët çdo ditë Përdorimi i mjeteve të nxehta dhe produkteve kozmetike, dëmtojnë flokët që në rrënjë, duke shkaktuar hollimin apo këputjen e tyre. Stresi ndikon në rënien e flokëve Periudhat e stresit shoqërohen me rënie flokësh, irritim të lëkurës, shtim në peshë, etj. Keni mungesë mineralesh Ashtu si trupi juaj ka […]

 • in

  Dijeni se po vrisni një burrë: Lexoni fjalët e fundit të njerëzve të famshëm

  Che Guevara pak para se ta vrisnin tha “Dijeni se po vrisnni një burrë”.Më poshtë ju sjellim disa nga fundet e të famshmeve dhe fjalët që thanë ata në ato momente: Thomas Grasso Pak përpara se të ekzekutohej me injeksion vdekjeprurës në Oklahoma në vitin 1995, vrasësi i dyfishtë shprehu pakënaqësinë me vaktin e fundit. […]

 • in

  Rrëfim:Mos pastë kush vjehërr të keqe si unë!

  Albani ma pat dhënë unazën e fejesës para pesë muajsh, babait tim i tha se ishte duke u përgatitur për dasmë, kurse prindërit e tij as që ishin në dijeni për fejesën tonë! E shikoja me mosbesim, më dukej se ëndërroja, se nëna e tij e nënçmonte dikë tjetër e jo mua. Ai heshte dhe […]

 • in

  Ty, e dashura Hanë!

  Jam mërzit, bre Hanë! Gjumi natën po më ngulfat e ëndrrat po ikin prej meje. Sa herë bie muzgu, po më ngjallë veç frikë e vetmi. E, për këtë, edhe të dua, e dashura Hanë. Sepse, veç t’u të shikuar mbushem me emocione, jetë. Nuk e kam lehtë, bre Hanë, të vij çdo natë në […]

 • in

  Këto janë top 10 modelet SUV më të shpejta në botë

  10 modelet më të shpejta të SUV bazuar në përshpejtimin nga 0 në 100 km / h. Edhe pse fillimisht ata nuk u konceptuan si automjete me përshpejtim fantastik, ka një numër në rritje të SUV-ve me performancën e makinave supersport. SUV-të kanë përjetuar zgjerim të pabesueshëm në shekullin e 21-të, dhe tendencat aktuale në […]

 • in

  5 kategoritë e njerëzve që nuk duhet të hanë hudhra. Ja arsyet

  Përgjatë viteve, njerëzit i kanë përdorur hudhrat si ilaç për të parandaluar apo trajtuar sëmundje të ndryshme. Mirëpo, nëse nuk e keni ditur, janë pesë lloje të njerëzve, të cilët nuk duhet të hanë hudhra. 1) Personat që kanë probleme me mëlçi Disa elemente të hudhrave mund të bëjnë që ushqimi të mos ju tretet […]

 • in

  Nëse jetoni në këtë qytet, do të keni punë dhe tokë nga shteti (Foto)

  Ky ishull i mrekullueshëm, me natyrën e tij unike dhe ambientin ekologjikisht shumë të pastër, ka shumë për të ofruar; vende interesante, ambiente fëmijësh, kisha etj. Popullsia e qytetit është afro 150 mijë banorë, por gradualisht në rënie. Në këto kushte, dhe në mungesë të fuqisë punëtore të kualifikuar, pronarët e bizneseve, përmes faqes në […]

 • in

  Ja si duken meshkujt e pasur në sytë e femrave!

  Studimi sugjeron se femrat janë katër herë më të ndjeshme ndaj pagës kur marrin parasysh një mashkull si partner. Studimi, i publikuar në Evolution and Human Behaviour, përdori fotografi të meshkujve dhe femrave së bashku me informacionet rreth pagës vjetore të tyre, për të parë se si ndikonte pasuria në tërheqjen e tyre tek grupet […]

 • in

  Komploti i Haremit

  Një mister i gjatë 3 mijë vite. Në moshë të thyer, Faraoni i madh Ramsesi III ishte viktimë e një komploti të nisur nga një prej grave të tij. Falë disa papiruseve të ruajtur në Torino, Londër dhe Paris, studiuesit kanë mundur të rindërtojnë historinë… Ramsesi III konsiderohet nga shumë historianë, si i fundit faraon […]

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.