Home Lajme Ariu sulmon edhe në Han të Elezit, shkatërron tërësisht kosheret e bletëve

Ariu sulmon edhe në Han të Elezit, shkatërron tërësisht kosheret e bletëve

0
Ariu sulmon edhe në Han të Elezit, shkatërron tërësisht kosheret e bletëve

Arinjtë kanë sulmuar sërish, mirëpo tani në Han të Elezit.

Sipas disa fotografive të postuara në rrjete sociale, ariu ka sulmuar kosheret e bletëve të banorëve në fshatin Rezhancë të Hanit të Elezit, shkruan lajmi.net.

Në fotografi shihet dëmi që ariu i ka shkaktuar këtyre banorëve.

Ndërkohë, FSK-ja dhe ekipe të tjera janë angazhuar në gjetjen e ariut i cili po dyshohet se ka sulmuar disa herë kosheret e bletëve në rajonin e Prizrenit. /Lajmi.net/