Home Kuriozitete Dardanët dekorojnë rrugët në Angli (FOTO)

Dardanët dekorojnë rrugët në Angli (FOTO)

0
Dardanët dekorojnë rrugët në Angli (FOTO)

Kanë mbetur edhe pak orë para ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë.

Për ta parë këtë përballje, mijëra tifozë nga mbarë bota kanë udhëtuar drejt qytetit Southampton, ku do të zhvillohet ndeshja.

Madje në një qytet të këtij vendi, ka filluar edhe dekorimi i rrugëve me simbole të Dardanëve, njofton Klan Kosova.

Loading...