Home Lajme Donald Trump anulon takimin e G20-ës, tregon arsyen

Donald Trump anulon takimin e G20-ës, tregon arsyen

0
Donald Trump anulon takimin e G20-ës, tregon arsyen

Donald Trump ka njoftuar se po anulon takimin e tij të planifikuar me Presidentin rus Vladimir Putin në saje të samitit të G20 gjatë konfrontimit të fundit detar mes Moskës dhe Ukrainës.

Administrata e Trump ka hedhur fajin për përplasjen – në të cilën Rusia goditi dy persona të ekuipazhit të një anije ukrainase – pak larg pas Kreminit, transmeton lajmi.net.

Sulmi ndaj anijës ukrainase ndodhi ditë më parë në Detin Azov. /Lajmi.net/