Dua Lipa arrin majat e suksesit në botë, ju falënderon për një vit të mrekullueshëm

133

Dua Lipa ka arritur majet e suksesit në botë.
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është njëra nga femrat më të suksesshme dhe këtë e ka dëshmuar, shkruan lajmi.net.
Së fundmi, revista “Vogue” ka zgjedhur që imazhi i artistes tonë të jetë në coverin e muajit janar, ku edhe dha një intervistë për të.
Dhe tani, Dua me anë të disa postimeve të hedhura në Instagram tregon rezultatet e arritura përgjatë këtij viti.
“2018 në Muzikë”.
1. Femra më e transmetuar sipas Spotify në Angli.
2.Femra më e transmetuar sipas Spotify globalisht
3.Femra me albumin më të transmetuar globalisht
4.Albumi më i kërkuar në Spotify globalisht
5.Femra më e kërkuar në Apple Music në Angli
6. Albumi më i transmetuar në Apple Music
7.Gjithsej, 5.3B transmetime.
“Faleminderit për vitin më të pabesueshëm, shihemi në vitin 2019 për më shumë shaka”, janë fjalët e Lipës.