Edhe një artist shqiptar arrin 1 milion ndjekës në Instagram

256

Shumë artistë shqiptarë tashmë kanë arritur t’i kenë me mbi 1 milion ndjekës në Instagram, por në Kosovë e Shqipëri, në krye qëndron Enca e cila edhe pak arrin dy milionëshin.

I radhës që arriti 1 milion në rrjetin social më të përdorur, është AZET – reperi shqiptar i cili jeton në gjermani, atje ku edhe e ka nisur karrierën muzikore.

Ai para pak ditësh postoi një video me anë të cilës na zbuloi pak nga kënga e re në gjuhën shqipe. Videoja është bërë virale dhe sigurisht ka qenë shkak që këtë numër ndjekësish ta arrinte më shpejtë./Prive.al