Home Lajme Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

0
Hardinaj pas vdekjes së ish ministrit të Jashtëm gjerman: Kosova humbi një mik të madh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vdekjes së ish-ministrit gjerman.

Haradinja ka thënë se Gjermania e humbi sot një nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, derisa Kosova një mik të madh, përcjell lajmi.net.

Postimi i plotë:

Gjermania e humbi sot nje nga diplomatët më të shquar nga radhët e saj, Klaus Kinkel, derisa Kosova një mik të madh.

Kinkel i dha zë të drejtës së Kosovës për liri dhe pavarësi dhe shqiptarëve përkrahje të parezervë për rrugën europiane.

Ngushëllime për familjen dhe shtetin gjerman për këtë humbje! /Lajmi.net/

Loading...