Horoskopi ditor 16 Prill 2019

302

DASHI
Ata qe jane ne cift do mendojne se nuk e kane shfrytezuar aq sa duhet jeten deri tani dhe do mundohen te fitojne kohen e humbur. Dita do jete pozitive. Jeta sentimentale e beqareve do jete e qendrueshme dhe me mbeshtetjen e Venusit nje miqesi e vjeter do kthehet ne nje lidhje me te forte. Do tregoheni me te kujdesshem me financat por duhet te shmangni me cdo kusht marrjen e vendimeve.

DEMI
Urani do e beje jeten tuaj sentimentale edhe me te bukur. Kenaqesite do jene te medha keshtu qe mundohuni ta shfrytezoni diten sa te mundni. Beqareve do iu filloje t’iu rrahe zemra shume fort. Takimet do jene sharmante dhe mjaft argetuese. Urani dhe Neptuni do e destabilizojne sektorin financave. Beni kujdes me shpenzimet sepse situata mund te perkeqesohet me shume sesa ju mendonit.

BINJAKËT
Marredhenia me ate qe keni ne krah nuk do jete shume e qete sot. Mundohuni te mos impononi mendimin tuaj sepse kjo nuk do i pelqeje aspak partnerit. Toleranca do jete zgjidhja me e mire. Hena do i beje beqaret te paqendrueshem dhe ata nuk do dine cfare te bejne me pare. Me mire mos tentoni fare. Buxheti do jete i paqendrueshem keshtu qe shmangni cdo shpenzim te pamenduar.

GAFORRJA
Fale ndihmes qe do iu jape Merkuri dhe fale perpjekjeve qe ju keni bere kohet e fundit per te kaluar xdo veshtiresi qe iu kishte dale ne cift, sot do ia dilni mbane. Klima do filloje te ngrohet! Beqaret do kene shume takime por nuk do kene aspak deshire te fiksohen diku. Financat nuk do jene te keqija por nuk do mund te beni dot transaksione shume te medha. Beni kujdes!

LUANI
Hena do ndikoje mjaft pozitivisht ne jeten tuaj ne cift gjate kesaj dite. Lidhja juaj do thellohet me teper dhe klima do jete me harmonike se kohet e fundit. Nese ju beqare jeni ne kerkim te shpirtit binjak, mundesite do jene edhe me te medha sot keshtu qe bejini syte kater. Fati do iu buzeqeshe ne planin financiar dhe te gjitha problemet qe keni pasur kohet e fundit do mund te zgjidhen.

VIRGJËRESHA
Nese jeni ne cift duhet te beni kudes nga tundimi per te filluar aventura te reja sepse gjithcka qe kishit ndertuar deri me sot do mund te shkaterrohet. Beqaret do jene gjate gjithe kohes ne kerkim, por mundesite sot nuk do jene aq te medha. Mundohuni me sa te mundni te rregulloni problemet tuaja financiare sepse nese i shtyni per me vone ato do te nderlikohen me teper.

PESHORJA
Jeta ne cift do jete e animuar sot dhe me te papritura te kendshme. Partneri do iu habise me surprizat qe do kete pergatitur dhe ju do ndiheni mire. Nese ju beqare kohet e fundit jeni ndeshur me persona interesante mos keni frike ta shprehni pelqimin tuaj. Ne planin financiar do jete Neptuni ai qe do iu mbeshtese gjate gjithe kohes. Nese keni marre hua ka ardhur momenti t’i shlyeni ato.

AKREPI
Ne jeten ne cift do kete nje revolucion te vertete sot. Venusi do iu mbeshtese dhe do iu krijoje nje ambient te ngohte. Perfitoni sa me shume te mundni! Beqaret do jene mjaft nostalgjike. Kujdes, mos e teproni sepse kjo mund te kthehet ne disfavorin tuaj. As aventura afatshkurtra mos filloni sot. Plutoni do iu ndihmoje t’i menaxhoni me kujdes dhe me seriozitet financat. Situata do jete e qete.

SHIGJETARI
Fale perkrahjes se Merkurit ju do jeni te gatshem te vendosni dialog ne jeten ne cift. Ne baze te kesaj do mund te sqaroni edhe mosmarreveshjet qe keni patur. Edhe per beqaret do jete i njejti planet qe do favorizoje takimet. Do jeni sharmante dhe mjaft terheqes. Ne planin financiar do hyni ne nje periudhe te mbushur me fat. Disa do mund te kene edhe permiresim te konsiderueshem te buxhetit.

BRICJAPI
Persa i perket jetes ne cift do shkoni nga surpriza ne surprize sot dhe do ndiheni me se miri. Kujdes vetem mos beni ndryshime radikale sepse nuk eshte dita me e favorshme. Ju beqare nuk duhet te fshiheni por te merrni iniciativa. Vetem keshtu do mund te gjeni personin e duhur. Nuk do keni fare probleme me financat dhe kjo fale nje menaxhini te mire te bere kohet e fundit.

UJORI
Do shijoni momente te kendshme nen pranine e partnerit tuaj dhe nuk do doni te shkeputeni per asnje moment nga ai. Mos harroni ta shprehni dashurine. Beqaret do e shfrytezojne ne maksimum lirine e tyre dhe nuk do mendojne te krijojne nje lidhje. Cdo gje do jete ne doren tuaj. Paguani borxhet qe te jeni me te qete ne planin financiar. Situata qe sot do filloje te stabilizohet.

PESHQIT
Nen influencen e Saturnit do tregoheni shume kerkues ndaj partnerit tuaj dhe do e keni gjithnje e me te veshtire t’i pranoni defektet e tij. Marsi do sjelle surpriza per beqaret. Ky planet i pasionit dhe sensualitetit do iu beje edhe me terheqes per seksin tjeter. Eshte ne interesin tuaj te ulni sa me shume shpenzimet ne menyre qe mos perballeni me veshtiresi ne ditet ne vijim. Do ia dilni edhe pa ato.