Horoskopi ditor 7 Dhjetor 2018

440

DASHI
Pozicioni i Marsit ne qiellin tuaj do iu jape sharm te parrezistueshem. Do lundroni ne detin e lumturise dhe bashkepunimit. Ata qe jane ende beqare do ndikohen nga Saturni i cili do ua beje diten me harmonike dhe te qendrueshme. Do kete edhe nga ata qe do bien ne dashuri. Gjithsesi mos u nxitoni per asgje. Plutoni do mbroje sektorin e financave dhe nuk do keni probleme.

DEMI
Ky ambient planetar do e permiresoje marredhenien tuaj me partnerin. Dita do jete me e qete dhe ju do komunikoni me shume me njeri-tjetrin. Mos kerkoni cdo gje menjehere! Beqaret do terhiqen mjaft nga nje person jo i lire dhe kjo do iu sjelle probleme. Kujdes sepse do lendoheni! Merruni pak me shume me planin financiar sepse sot do jete mjaft delikat. Ju mund t’ia dilni mbane!

BINJAKËT
Klima per te gjithe ciftet do filloje te ngrohet sot. Te gjithe ata qe kane kaluar nje periudhe jo fort te mire do pranojne te vendosin dialog me njeri tjetrin. Bravo! Beqaret nuk do dine se cfare te bejne. Here do kerkojne nje lidhje te qendrueshme dhe here aventura. Asnje planet nuk do merret me buxhetin tuaj dhe ai nuk do hase probleme. Gjithsesi tregoni pak me shume maturi me shpenzimet.

GAFORRJA
Influenca e Saturnit do jete pozitive per te gjithe ata qe kane krijuar nje lidhje. Me shume mirekuptim do te vendoset midis jush. Shfrytezojeni sa te mundni diten. Beqaret do ndihen me mire se kurre per te nisur betejen e joshjes. Do beni per vete ate qe keni enderruar. Beni pak me shume kujdes me shpenzimet dhe gjithcka do shkoje per se mbari me buxhetin tuaj.

LUANI
Ate per te cilet jeta sentimentale ka lene per te deshiruar do kalojne nje faze mjaft delikate. Planetet do te nxitin edhe tension tek ciftet me te dobet. Beqaret do kene dashuri me shikim te pare. Menjehere do mendoni te ardhmen tuaj me te dhe ky eshte gabimi qe do beni. Merrini gjerat shtruar. Qielli do jete i dyzuar ne planin financiar. Qendroni te vemendshem qe mos keni probleme.

VIRGJËRESHA
Jeta ne cift do kete mundesi shume te mira per te marre nje drejtim te ri dhe mjaft pozitiv. Jupiteri do jete ne anen tuaj dhe do iu beje t’i shprehni me shume ato qe ndjeni. Beqaret do jene me te sigurt per ate qe duan. Do lodheni pak duke kerkuar por perfundimi do jete i mire. Lerini te afermit t’iu ndihmojne ta permiresoni situaten financiare sepse do keni vertet shume nevoje per ta.

PESHORJA
Kujdes! Mos e ngaterroni profesionin me ceshtjet e zemres sot. Gjihashtu ju qe jeni ne cift duhet te tregoheni te matur kur kerkoni me shume liri. Beqaret do jene shume te zene me pune por dashurine nuk do e lene pas. Do keni shume fat sot keshtu qe shfrytezojeni diten. Fale entuziazmit dhe optimizmit qe iu rrethon do mund t’iu beni balle problemeve te buxhetit. Ju lumte!

AKREPI
Qendrueshmeria ne cift do jete mjaft e domosdoshme sot. Se bashku me partnerin do e rregulloni sjelljen e diteve te fundit dhe do i pranoni edhe gabimet. Nese jeni ne kerkim te shpirtit binjak Venusi do beje cmos t’iu ndihmoje. Merrini gjerat me ngadale dhe mos u stresoni kot. Fati do iu buzeqeshe ne sektorin e financave. Nese keni mundesi luani edhe me ndonje loje sepse do fitoni.

SHIGJETARI
Asgje katastrofike nuk do ndodhe ne lidhjen tuaj sot, por ama disa veshtiresi do kete. Mos i lejoni personat e trete te nderhyjne ne jeten tuaj. Ju beqare nuk duhet te refuzoni asnje ftese per te dale sepse diku do e gjeni edhe ate qe po kerkoni. Do krijoni nje lidhje serioze. Te influencuar nga Merkuri do keni sukses me financat. As vete nuk do e besoni rritjen e menjehershme te tyre.

BRICJAPI
Venusi, perendesha e dashurise do ndikoje ne jeten sentimentale te cifteve dhe do iu sjelle atyre shume kenaqesi. Edhe beqaret do ndihmohen nga Venusi dhe Marsi. Te dy keta planete do iu premtojne shume dashuri dhe mundesi per te takuar shpirtin binjak. Sektori financiar nuk do kete asnje ndryshim. Te ardhurat tuaja do jene te mira dhe te qendrueshme. Ruajeni kete gjendje.

UJORI
Edhe pse ndjenjat qe perjetoni jane te sinqerta do e keni te veshtire t’i shprehni. Partneri do kerkoje me shume ngrohtesi dhe perkedhelje nga ju. Nese jeni vetem do shpenzoni shume sot qe te bini ne sy. Kujdes, sepse veshja nuk eshte gjithcka. Nuk eshte momenti i duhur per te bere shpenzime te pamenduara. Nese nuk vendosni fre tani problemet do jene me te veshtira me vone.

PESHQIT
Edhe pse ndjenjat qe perjetoni jane te sinqerta do e keni te veshtire t’i shprehni. Partneri do kerkoje me shume ngrohtesi dhe perkedhelje nga ju. Nese jeni vetem do shpenzoni shume sot qe te bini ne sy. Kujdes, sepse veshja nuk eshte gjithcka. Nuk eshte momenti i duhur per te bere shpenzime te pamenduara. Nese nuk vendosni fre tani problemet do jene me te veshtira me vone.