Ndërron jetë Milazim Vitia, ish-deputeti i 2 Korrikut

214

Ish-deputeti i Deklaratës së 2 Korrikut, Milzaim Vitia, ka ndërruar jetë sot në moshën 60 vjeçare.

Vitia pas shpalljes shpalljes së Kushtetutës të Kaçanikut më 1990 ka jetuar në Gjermani si i përndjekur politik deri në çlirimin e vendit, njofton Klan Kosova.

Ai pas vetes ka lënë bashkëshorten, dy djem dhe një vajzë.