Nëntë ore më vonë, shuhet zjarri në Notre Dame

101

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas nëntë orësh, tha brigada e zjarrit e qytetit.

Zjarri shpërtheu të hënën mbrëma dhe u zgjerua për disa orë përpara se 400 zjarrfikës, duke punuar me aftësi dhe saktësi për të shmangur dëmtimin e mëtejshëm të pikëpamjes mesjetare, ia dolën ta sillnin nën kontroll, raporton “CNN”, transmeton lajmi.net.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka premtuar rindërtimin e katedreales. /Lajmi.net/