Home Lajme Nis me një minutë heshtje takimi i ftuar nga Veseli me ekipin negociator

Nis me një minutë heshtje takimi i ftuar nga Veseli me ekipin negociator

0
Nis me një minutë heshtje takimi i ftuar nga Veseli me ekipin negociator

Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, ka nisur takimi mes ekipit negociator, kryeministrit dhe presidentit.

Siç raportohet, temë diskutimi pritet të jetë çështja e taksës dhe e dialogut me Serbinë,  raporton lajmi.net.

Lajmi.net ka siguruar një fotografi brenda takimit ku shihet se i njëjti ka filluar me një minut heshtje në nderim të viktimave të aksidentit në Maqedoni.

Kujtojmë, se edhe pas paralajmërimeve nga SHBA-të, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj po refuzon të pezullojë taksën ndaj Serbisë.

Ndërkaq, pro një pezullimi dhe jo heqje të saj, janë shfaqur Kadri Veseli e Hashim Thaçi. /Lajmi.net/