Pacolli: Lufta e popullit të Kosovës për liri ka qenë e drejtë dhe kjo do të dëshmohet

121

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas shkuarjes së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafës në Hagë.

Sot në Hagë do të intervistohet ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa i njohur si Remi, shkruan lajmi.net.

Në Hagë po ashtu ka udhëtuar edhe Sami Lushtaku.

E pas këtyre shkuarjeve në Hagë, ka reaguar zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli.

Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Pacolli ka shkruar se lufta e popullit të Kosovës për liri ka qenë e drejtë, e pastër dhe si e tillë do të dëshmohet edhe tani.

Ai ka thënë se beson fuqishëm në drejtësi dhe në secilin ish-luftëtarë të UÇK-së.

Reagimi i plotë i Pacollit pa ndërhyrje:

Lufta e popullit të Kosovës për liri ka qenë e drejtë, e pastër dhe si e tillë do të dëshmohet edhe tani.

Besoj fuqishëm në drejtësi, ashtu sic besoj fuqishëm tek secili ish luftëtar i UÇK-së që ka bërë luftë të drejtë dhe sipas rregullave ndërkombëtare.

Secili ish luftëtar i UÇK-së është hero i Kosovës. /Lajmi.net/