Për të larguar toksinat nga trupi dhe të humbisni peshë, provoni këtë recetë dhe shiko çfarë ndodh në vetëm 72 orë

957

Një dietë e përbërë nga perime dhe fruta organike do i sigurojë trupit tuaj minerale dhe vitamina esenciale si kalcium, magnez, kalium, hekur, fosfor, vitaminë A, C, D dhe B.

Këto minerale dhe vitamina do të rritin sistemin tuaj imunitar dhe antioksiduesit e tyre do të luftojnë gjithashtu radikalët e lirë që shkaktojnë shumë dëmtime në trup.

Ju mund të detoksifikoni trupin tuaj me këtë recetë:

Përbërësit:

2 lugë xhinxher të grirë imët
½ lëng limoni
2 gjethe selino
1 filxhan lëng domateje
Një majë luge piper
Përgatitje

Shtoni të gjithë përbërësit përveç gjetheve të selinosë në një blender, përzierni përbërësit derisa të merrni një masë homogjene.
Hidheni këtë përzierje në një gotë dhe pastaj shtoni gjethet e selinosë.
Si ta përdorni

Konsumoni lëngun çdo ditë. Në vetëm 72 orë ju do të shihni ndryshimin pasi toksinat do të jenë larguar nga trupi juaj!