Home Lajme Plu mb pas shpine të riut palestinez, videoja që ka sjell irritimin në rrjete

Plu mb pas shpine të riut palestinez, videoja që ka sjell irritimin në rrjete

0
Plu mb pas shpine të riut palestinez, videoja që ka sjell irritimin në rrjete

Një video e postuar së fundi
ku shfaqet një skenë vrasjeje pas shpine e një të riu palestinez, ka ngjallur
reagime në rrjetet sociale.

Konkretisht, pamjet e publikuara nga Izraeli Channel 13 tregojnë palestinezin, i cili u kërkua nga policia izraelite që të distancohej, duke ecur me shpinë dhe krahët e ngritur në ajër.

Kur i riu u largua, megjithëse
me shpinë dhe duart e ngritura, ndaj tij u qëllua në distancë me plumba gome,
duke e plandosur përtokë.

Ky lajm ka ngjallur zemërim
nga përdoruesit e mediave sociale.

Policia izraelite tha se
incidenti ka ndodhur më shumë se një vit më parë në Bregun Perëndimor dhe se
efektivi që qëlloi ishte pezulluar.

Deklarata thoshte se hetimi është ende në vazhdim. Nuk është dhënë ende asnjë detaj mbi gjendjen e të riu.

Loading...