Sahidja duket si ‘zemër’ për ditëlindje, ja si e uron motra e saj

192

Sahide Mustafa është njëra ndër këngëtaret më të kërkuara të muzikës folklorike.
Ajo se bashku me motrat e saja janë të njohura si Motrat Mustafa dhe muzika e tyre dëgjohet anë e mbanë ku ka shqiptarë, përcjellë ORAinfo.    
Pas një postimi në Instagram në prolifin e tyre të përbashkët , Safetja i ka kushtuar asaj fjalët më të mira të mundshme me rastin e ditëlindjes së sajë.
Ajo i thotë se e ka shpirtin e bardhë dhe i uron më të mirët, me të cilën na lë të kuptojmë se ndonëse Sahidja është njëra ndër motrat e saja më të preferuara. /ORAinfo/