Home Lifestyle Ushqimet që do të ulin nivelin e sheqerit në gjak, rekomandohen për diabetikët

Ushqimet që do të ulin nivelin e sheqerit në gjak, rekomandohen për diabetikët

0
Ushqimet që do të ulin nivelin e sheqerit në gjak, rekomandohen për diabetikët

  Imagjinoni se po qëndroni para pasqyrës me një buzëqeshje në fytyrën tuaj duke festuar humbjen tuaj të peshës.      

A doni të digjni dhjamin ndërsa mbani nivelin e ulët të sheqerit në gjak? Atëherë duhet të hani disa lloj ushqimesh, transmeton lajmi.net.

Kjo nuk është ëndërr dhe sigurisht jo një detyrë e pamundur. Duke përdorur këto ushqime, ju mund të arrini qëllimet tuaja pa ndonjë sforcim fizik

T’i zbulojmë cilat ushqime janë këto në listën e mëposhtme:

– Avokado
– Kafe
– Uthull molle
– Fara dhe arra
– Vaj ulliri
– Shafrani i Indisë
– Vaj kokosi
– Qepë dhe hudhra
– Manaferra
– Kakao
– Çaji i gjelbër
– Vera e kuqe. /Lajmi.net/