Video prekëse! Krimi i serbëve në Kosovë, vajzës së vogël ia vr*në familjen pastaj ia këputën dorën

150

Një video që po qarkullon në ‘Twitter’ nga lufta e Kosovës, që tregon historinë e një vajze të vogël të quajtur Drenusha.

Pasi që forcat paramilitare serbe ia kishin vrarë nënën dhe babin, ata ia kishin prerë edhe dorën, transmeton Indeksonline.

Fatmirësisht disa doktorë nga Kosova kishin arritur ta shpëtonin Drenushën e vogël. Kjo është edhe një provë tjetër se si ushtria serbe kishte kryer gjenocid mbi shqiptarët.

Edhe pse kanë kaluar 20 vite nga lufta, ajo se çka ka bërë Serbia në Kosovë nuk do të harrohet kurrë.