Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Ambasadori gjerman demanton ikjen e 200 kompanive gjermane nga Kosova

 
   

Pas raportimeve se 200 kompani gjermane kanë paralajmëruar ikjen nga Kosova për shkak të situatës në veri ka reaguar Ambasadori gjerman, John Rore.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka demantuar këto lajme, duke i quajtur gënjeshtra.

Ai ka thënë se këto kompani janë të shqetësuara për zhvillimet aktuale në veri dhe jo se do të mbyllen.

Ditëve të fundit pas situatave në Veri u plasuan disa informacione kinse kompanitë gjermane po lënë tregun e Kosovës.

 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj