Shëndetësia

Probleme me ngërçin? Faktorët e rrezikut, arsyet dhe zgjidhjet

Ngërçi i muskujve është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e muskujve në trup Nëse jeni zgjuar ndonjëherë gjatë natës ose gjatë ecjes nga ngërçi, ju e dini mirë që shtrëngimet shkaktojnë dhimbje të forta. Periudhat e gjata të ushtrimit ose të punës fizike, veçanërisht në mot të nxehtë, mund të çojnë në shfaqjen e ngërçit në muskuj. Por edhe disa ilaçe dhe…
Read more
Shëndetësia

Lodra toksike në treg: Rrezik për shëndetin e fëmijëve

Në shumë dyqane në Kosovë mund të gjenden lodra që konsiderohen të rrezikshme për shëndetin e fëmijëve, por edhe të personave tjerë që bien në kontakt me to. Dhjetëra produkte të plastikës, pambukut dhe xhelatinës, që nuk i plotësojnë kriteret për t’u plasuar në treg, janë identifikuar nga Radio Evropa e Lirë në disa dyqane në Prishtinë, që shesin artikuj me çmime…
Read more
Shëndetësia

Mëngjesi-tri rregullat e arta për rënien në peshë

Një nga mënyrat më të mira për të bërë një ndryshim rrënjësor në stilin e jetesës, është ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm çdo ditë. Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit, i jep një shtysë pozitive metabolizmit. Megjithatë, kur vjen…
Shëndetësia

Pse është i rëndësishëm konsumimi i pjeprit?

Pjepri është një nga ushqimet që tretet më lehtë dhe më shpejt. Kombinimi i pjeprit me ushqime të tjera që treten ngadalë shkakton probleme në stomak. Kur pjepri konsumohet me stomak bosh, grimcat e tij lëvizin shumë shpejt në aparatin tretës. Prandaj ato…
Shëndetësia

Ushqimet që fshehurazi po ua dëmtojnë dhëmbët

Që të gjithë ne, e dëshirojmë buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, duke u privuar nga shumë gjëra për ta arritur këtë. Në mesin e sakrificave përfshihen frekuentimet e shpeshta tek dentisti, e madje edhe heqja dorë nga ushqimet e preferuara. Sidoqoftë, sipas ekspertëve, duket se ekzistojnë disa ushqime, të cilat duken të sigurta për t’i konsumuar, por që mund të jenë…
Read more
Shëndetësia

Sallata që pastron mëlçinë

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Mëlçia filtron gjakun, prodhon enzima, shpërbën yndyrat dhe çliron energji. Toksinat transformohen në një barrë të madhe…
Shëndetësia

Cila qepë është më e mira për konsumim?

Secila qepë siguron përbërës esencial ushqyes dhe probiotikë për shëndetin e përgjithshëm të organizmit. Kur është fjala për shijen, qepa e verdhë është më e përshtatshme dhe me të ka shumë pak shanse që të gaboni. Mirëpo, ekziston edhe një shenjë, të cilën mund ta ndiqni me rastin e zgjedhjes së qepës të cilën do ta përdorni në gjellë – zorrët tuaja. Disa…
Read more