Aktuale

Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur një i burgosur, V.M. Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit. Në njoftim thuhet se organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore dhe se autopsia do ta verifikojë shkakun e vdekjes. “Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti…
Read more
Aktuale

Behgjet Pacolli humb personin më të dashur në familje

  Ish-presidenti Behgjet Pacolli sot ka rast vdekje në familje. Ka ndërruar jetë motra e tij, Mirvetja. Ai në një postim shkruan : “Me dhimbje të thellë, ju njoftoj se sot u nda nga jeta motra jonë e dashur, Mirvetja. Motër e dashur, në këtë moment të…
Aktuale

19-vjeçarja vret babain dhe e varros në oborrin e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një 19-vjeçare ka vrarë babanë e saj. Pas 10 ditësh hetime është gjetur trupi i pajetë i 50-vjeçarit Pëllumb Meta, i cili dyshohet se është vrarë me armë zjarri dhe është varrosur brenda rrethimit të banesës…
Aktuale

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së, Naim Hoti

Ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Naim Hoti nga Podujeva. Kështu bën të ditur familjarët e tij, përcjell IndeksOnline. Varrimi i të ndjerit behët sot nga ora 15:00, në varrezat e fshatit Bradash. Njoftimi: Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai është kthimi Ju njoftojmë se sot ndërroj jetë Naim (Ramadan) Hoti 1968-2024 Varrimi i te ndjerit bëhet nesër (23.02.2024) ne ora 15:00…
Read more
Aktuale

Vdes endokrinologia, Dr. Drita Mekuli

Oda e Mjekëve të Kosovës ka njoftuar se ka vdekur endokrinologia, Dr. Drita Mekuli, në moshën 69 vjeçare. Me këtë rast, Oda i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të saj. Dr. Drita Mekuli përfundoi studimet për Mjekësi të…
Aktuale

Sulm me thikë në një shkollë të mesme në Gjermani, pesë të lënduar

Pesë nxënës kanë mbetur të lënduar nga një sulm me thikë në një shkollë të mesme në qytetin perëndimor gjerman të Wuppertalit, shkruan BBC. Policia ka arrestuar të dyshuarin, i cili gjithashtu mendohet se është lënduar. Sipas gjermanes Bild, nxënësit u sulmuan nga një shok klase, megjithëse detajet janë ende të paqarta. Një mësuese ka thënë se nxënësit ishin sulmuar…
Read more