Aktuale

Vdes foshnja rreth dymuajshe në Skenderaj

Një foshnje rreth dymuajshe ka vdekur në Skenderaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë gjyshi i tij, Agim Gashi. I ndjeri do të varroset nesër në ora 15:00 në varrezat e fshatit Kryshec të Skenderajt. “Të dashur familjar, miq, shokë e dashamirës, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se ka ndërruar jetë nipi im i cili lindi me 01.05.2024. Varrimi do të bëhet me datën…
Read more
Aktuale

Ndahet nga jeta aktori i famshëm i “The Hunger Games”

Donald Sutherland, aktori i dashur që luajti në shumë filma nga The Dirty Dozen, MASH dhe Klute te Animal House dhe Ordinary People te Pride & Prejudice dhe The Hunger Games dhe fitoi një Emmy për Citizen X, vdiq të enjten në Miami pas një kohe të gjatë i…
Aktuale

Shpërthim në Cetinje në Mal të Zi, dy të vrarë e tre të plagosur

Si pasojë e aktivizimit të një pajisjeje shpërthyese në Cetinje të Malit të Zi, janë vrarë dy persona dhe tre të tjerë janë plagosur, bëri të ditur policia më 20 qershor. Shpërthimi ndodhi pas orës 09:00 të 20 qershorit në hyrje të Qendrës së Sportit. Një numër i madh i zyrtarëve policorë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe hetimet janë duke u zhvilluar për këtë…
Read more
Aktuale

Gjendet pa shenja jete një person në Llapushnik të Drenasit

Një person është gjetur pa shenja jete në Llapushnik të Drenasit. Vdekjen e tij e ka konstatur mjeku, ndërsa trupi i pajetë është dërguar në IML. “TRUP I PAJETË, HETIM MBI VDEKJEN- Llapushnik, Gllogoc/ 16.06.2024 – 21:00-22:00. Është raportuar se viktima…
Aktuale

Nesër varroset nënoficeri i FSK-së, Muhamet Beqiri

Nga një sulm kardiak ka ndërruar jetë në vendin e tij të punës nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, rreshter i parë Muhamet Ramiz Beqiri. I ndjeri ka vdekur ditën e së enjtes, dhe pritet që nesër të varroset në fshatin Talinoc i Muhaxherëve të…
Aktuale

Vdiq në vendin e punës nënoficeri i FSK-së, Muhamet Beqiri

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se ka vdekur në vendin e punës nënoficeri i FSK-së, Muhamet Beqiri. Sipas njoftimit, Beqiri vdiq në vendin e tij të punës si pasojë e një sulmi kardiak. “Njoftojmë të gjithë pjesëtarët e FSK-së dhe të Ministrisë së Mbrojtjes, se nga një sulm kardiak ka ndërruar jetë në vendin e tij të punës nënoficeri i Forcës së Sigurisë së…
Read more