Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

      Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund e ka vizituar familjen e Liridona Ademajt, e cila u vra në Prishtinë, një rast që dyshohet se është i përgatitur ndaj saj nga tre të dyshuar në mesin e të cilëve bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Ambasadori Westerlund ka bërë të ditur përmes platformës ‘X’ se ka vizituar familjen Ademaj në Rracaj për tu shprehur…
Read more
Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

      Pas më shumë se tri orëve ka përfunduar bastisja e policisë së bashku me zyrtarë doganorë në një argjendari në kryeqytet, e cila dyshohet se ka të bëjë me rastin e grabitjes së një argjendarie më 22 nëntor në Suharekë. Një person është…
Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës

      Këtë të diele, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti në Prishtinë përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës, të cilët përtej dallimeve politike lokale, kanë vendosur të mblidhen rreth një liste të përbashkët për të kandiduar në zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit në Serbi. “Beteja politike e shqiptarëve…
Read more
Lajme

Mbi 15 mijë palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite

Me 316 viktima, është rritur në 15.523 numri i palestinezëve të vrarë në Rripin e Gazës ndaj të cilit Izraeli vazhdon sulmet që nga 7 tetori e deri më tani, transmeton Anadolu. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, Ashraf al-Qudra në një…
Lajme

Momente paniku në fushë, gjakoset Broja

Chelsea triumfoi me vuajtje ndaj Brighton, 3-2, pasi luajti me 10 lojtarë që nga pjesa e parë. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja e nisi nga stoli këtë takim dhe hyri në fushë në minutën e 81-të, duke zëvendësuar Mudrik. Në minutën e 93-të Broja pësoi një dëmtim që në pamje të parë u duk i frikshëm. Gjatë një dyluftimi ajror sulmuesi shqiptar bie keq në…
Read more
Lajme

“Unë nuk kam ikur nga vendi i ngjarjes, kam qenë vetë i rrezikuar”, zbardhet dëshmia e Naim Murselit para gjykatës

“Unë nuk kam ikur nga vendi i ngjarjes, madje kam qenë vetë i rrezikuar dhe kam kërkuar ndihmë në të njëjtën kohë deri në ardhjen e policisë”, kështu ka deklaruar para gjykatës Naim Murseli, i akuzuar si organizatr për vrasjen e bashkëshortes së tij Liridona Ademaj. Murseli ka mohuar të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e bashkshortes së tij Liridona Ademaj. Madje edhe…
Read more