Home Blog

A po merr fund martesa e Getoarit dhe Marinës?

0

 

Nëse do bënim një listë me çiftet më të pëlqyera nga publiku shqiptar, sigurisht që Marina dhe Getoari do mbanin një pozicion shumë të rëndësishëm, mirëpo siç duket ata nuk janë në momentin e tyre më të mirë.

Thashethemet janë ndezur pas pothuajse dy vitesh dhe një prej arsyeve është puna e moderatores. Një vit më parë Marina u shkëput nga TV Klan dhe fjalët qarkullonin se ishte pikërisht reperi, ai që nuk e linte bukuroshen të ushtronte profesionin e saj për shkak të kushteve fanatike që ai kishte.

Por së fundmi, qarkullon një tjetër lajm se Vjollca do të rikthehet sërish në Tv Klan, madje do të zërëvendin e moderatorit Ermal Mamaqi, mirëpo që programi nuk dihet ende.

Në rrjetet e tyre sociale, teksa vetëm para disa javësh kishin dedikime, foto dhe postime nga pushimet e tyre anembanë botës, gjithçka ka rënë në heshtje së fundmi. As Marina dhe as këngëtari nuk publikojnë më foto bashkë.

Dyshja ndiqen ende në rrjetet sociale, por nuk pëlqejnë dhe as komentojnë postimet e njëri-tjetrit. Madje pasi hodhëm një vështrim, Getoari s’pëlqen asnjë foto të Marinës. Sigurisht që më parë i ka pëlqyer, por tashmë po habitin të gjithë fansat me këtë “mosveprim”.

Burime pranë dyshes, i thanë Dosja.al se dëshira e moderatores për t’u rikthyer pranë ekranit dhe profesionit të saj ka bërë që mes çiftit të lindin konflikte. Nuk dihet sesa serioze është gjendja, por vetëm fakti që si kemi parë prej javësh bashkë vlen për të ngjallur dyshimet se ata po kalojnë një krizë.

Çfarë po ndodh me çiftin?

 

——————————————–
Ju pëlqeu “A po merr fund martesa e Getoarit dhe Marinës?”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Adriana Matoshi duket më e bukur se kurrë

0

 

Ajo është një ndër aktoret më të dashura të publikut shqiptar, e cila është bërë edhe më e famshme me rolin e “Sasës”, në serialin vendor “O sa mirë”.

Me këtë rast ajo ka mbledhur një numër të madh të fansave në rrjetet më të frekuentuara sociale, të cilët e përcjellin vazhdimisht.

Artistja është mjaft aktive në rrjetet sociale teksa sjell imazhe dhe video të ndryshme nga përditshmëria.

Biondina së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë personale në Instagram teksa shihet mjaft e bukur dhe joshëse.

“Imagjinoni një pasqyrë që mund të zbulojë personalitetin tuaj. Do guxonit ta shikonit”, ka shkruar ndër të tjerash.

Ndryshe, aktoren do ta shohim edhe në sezonin e ri të serialit të lartcekur, i cili pritet të startojë gjatë muajve të ardhshëm. /Telegrafi/

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Adriana Matoshi duket më e bukur se kurrë”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Grimerja e ka bërë ‘kukull’ Sasën, nuk do ta njihni

0

Adriana MAtoshi është një ndër aktoret më të pëlqyera kosoavare.
Ndonëse ishte e njohur shumë moti, ajo u bë shumë e popullarizuar sidomos me rolin e ‘Sasës’ në serialin ‘O sa mirë’, përcjell ORAinfo.    

Sasa është shumë aktive me postime të ndryshme në rrjete sociale, e sidomos në Instagram.  
Sot, ajo ka publikuar një foto ku shihet se posa ka dalë nga grimerja e me këtë pamje mezi po njihet që është ajo./ORAinfo/——————————————–
Ju pëlqeu “Grimerja e ka bërë ‘kukull’ Sasën, nuk do ta njihni”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Horoskopi javor nga 19. gusht deri 25. gusht 2019

0

Dashi
Jave e mbushur me vështirësi te njëpasnjëshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do merreni vesh me njeri-tjetrin dhe secili do mendoje se ka te drejte për atë qe do thotë. Beqaret nuk duhet ta ndalin veten dhe duhet te bëjnë çdo gjë qe do ju thotë zemra.

Për ta ka për te pasur surpriza fantastike. Gjendja financiare do jete e vështirë ditët e para, por pas disa parave qe do iu vijnë papritur nga disa te afërm, situata do filloje te ndryshoje. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Shpesh do ndiheni pa fuqi. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe këmbëngulës. Çdo detyre qe do i vini vetes do e arrini menjëherë. Me familjaret do bashkëpunoni dhe do flisni hapur.

Demi
Periudhe shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Jo vetëm qe nuk dokeni debate me partnerin tuaj, por do qeshni dhe do bini dakord për gjithçka me te. Nuk do mungojnë as çastet romantike.

Beqaret do bëjnë atë qe do ndiejnë, por disa mund te bëjnë gabime e do lëndohen. Për te përmirësuar financat nuk duhet kurrsesi te besoni tek lojërat e fatit sepse do gaboni rende. Jupiteri dhe Marsi do jene dy planetët qe do favorizojnë shëndetin. Dhimbjet e stomakut dhe te kokës qe do ndieni ditët e para do qetësohen menjëherë. Ne pune nuk do sforcoheni aspak dhe ne fakt arritjet do jene te mëdha. Jeta familjare do mbetet gjithë kohës e mire.

Binjaket
Këtë jave do e ribeni për vete partnerin tuaj dhe marrëdhënia mes jush ka për te qene e jashtëzakonshme. Asgjë dhe askush nuk do mund t’ua prishe harmoninë. Beqaret do bëjnë mire te tregohen realiste nëse nuk duan te zhgënjehen dhe te lëndohen. Financat do jene goxha me te mira, kështu qe lejojini vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër vetëm për gjerat e nevojshme.

Shëndeti mund te jete delikat. Lodhja dhe stresi do sjellin disa probleme. Çlodhuni sa me shume dhe mundohuni te praktikoni yoga. Ne pune nuk do ndaleni për asnjë moment derisa ta arrini qëllimin qe i keni vene vetes. Do ja dilni mbanë. Për familjen do jete periudhe e qete.

Gaforrja
Do jeni mjaft tolerante ndaj partnerit tuaj gjate gjithë kësaj jave dhe kjo do ju afroje akoma me shume me njeri-tjetrin. Ne fakt duke kërkuar te dale vetëm e juaja nuk mund te arrini askund. Beqaret do kenë dite normale, por edhe dite te gëzuara dhe te mbushura me surpriza. Mire është t’i shfrytëzojnë sa me shume. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me kujdes dhe maturi kështu qe ne këtë sektor nuk do ju dalin te papritura te pakëndshme.

Shëndetin duhet ta keni me tepër nen kujdes sidomos nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike. Beni kontrolle dhe nëse keni probleme mjekohuni. Ne pune nuk do lodheni shume, por do arrini majat. Bravo. Jeta familjare do jete paksa e vështirë.

Luani
Perspektivat për jetën tuaj ne çift duken goxha te mira këtë jave. Nuk do keni aspak probleme me njeri-tjetrin, përkundrazi te dy do doni ta jetoni jetën me qetësi. Beqaret do realizojnë takime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Personat mund te jene te shenjave te Demit ose Ujorit. Buxheti ka për te qene shume here me i mire dhe do arrini te kryeni edhe disa transaksione.

Shëndeti do jete delikat ditët e para, por pas te enjtes situata do filloje te normalizohet. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni para vështirësive qe do iu dalin. Ata qe punojnë ne finance ose ne fushën juridike do jene me te privilegjuarit. Jeta familjare do jete e ngrohte.

Virgjeresha
Jave e mbushur me çaste te lumtura dhe shkëlqim do jete kjo e sotmja. As vete nuk e kishit menduar ndonjëherë se jeta mund t’iu vinte ne këtë mënyrë. Beqaret do jene mjaft sensuale dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Gjithsesi mire është qe te mos nxitohen për te hedhur hapa te mëdha. Financat do varen nga mënyra sesi ju do silleni. Po u treguat te matur me shpenzimet dhe po nuk bëtë investime te mëdha gjendja do mbetet e kënaqshme.

Shëndeti here pas here do ketë edhe shqetësime. Mund te vuani nga pagjumësia dhe lodhja do sjelle dhimbje muskujsh. Ne pune Marsi do ju beje edhe me dinamike kështu qe nuk do i trembeni sfidave. Familja do ketë jete normale.

Peshorja
Nëse tregoheni te arsyeshëm dhe nuk debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah, ambienti mes jush nuk ka për te qene i keq. Harmonia do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret do realizojnë një takim te bukur ne momentin qe me pak e presin. Personi mund te jete dikush qe e keni njohur ne fëmijëri, por qe i keni harruar edhe emrin. Ne planin financiar do keni vështirësi ditët e para, por shume shpejt do zgjidhni ato do jeni me te qete.

Shëndeti nuk do jete i keq, por as ne formën me te mire nuk do ndiheni. Mos i neglizhoni as shqetësimet e vogla. Ne pune do merreni çdo dite me gjera te reja dhe kjo nuk do ju beje te mërziteni. Gjerat do ecin mire. familja pa probleme.

Akrepi
Këtë jave do ketë ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare, por për fat te mire priten gjera edhe me te mira. Nuk do mungojnë për asnjë moment çastet e lumtura dhe te begata. Beqaret do kenë disa njohje te reja dhe pikërisht me personat qe nuk do ju duken fillimisht tërheqës, mund ta vazhdojnë edhe me tej atë njohje. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë me ne fund dhe situata do përmirësohet tej mase.

Shëndet me te mire do kenë ata qe do merren me sport dhe qe nuk do bëjnë jete sendentare. Ne pune do jete Merkuri ai qe do iu beje te jeni me te logjikshëm dhe me këmbëngulës. Me familjaret do shkoni për mrekulli.

Shigjetari
Këtë jave, ata qe janë ne një lidhje do bëjnë te pamundurën qe ta ndryshojnë rutinën dhe te përjetojnë emocione me te forta. Nuk do mundojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për ta ndryshuar statusin e tyre dhe nuk do bëjnë asnjë përpjekje për te rene ne sy. Financat do mbeten ende te mira kështu qe mund t’i kryeni pa iu dridhur dora shpenzimet me te domosdoshme. Huat duhet patjetër t’i shmangni.

Shëndeti here pas here mund te ketë disa tronditje te vogla, por për fat te mire asgjë për t’u alarmuar. Çdo shqetësim do kaloje shpejt. Ne pune do merrni aprovime për disa kërkesa qe keni bere dhe do ecni përpara. Jeta familjare do jete e ngrohte.

Bricjapi
Do keni nevoje për me shume intensitet ne lidhjet tuaj ju te dashuruarit dhe për këtë duhet te flisni me partnerin. Ai është i vetmi qe mund t’iu ndihmoje. Pas te martës gjerat do vijnë duke u përmirësuar. Beqaret do realizojnë takime te bukura ne vende qe nuk ua kishte marre ndonjëherë mendja. Financat nuk do jene te këqija, por nuk duhet kurrsesi te kryeni shpenzime te pamenduara te cilat mund t’iu rrënojnë. Për pjesën me te madhe shëndeti do jete i shkëlqyer. Vetëm disa mund te ketë probleme me frymëmarrjen për shkak te vapës. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe te vendosur. Do i përmbushni te gjitha synimet. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.

Ujori
Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin tuaj sot dhe nuk do qaheni për asgjë. Ai mund t’iu përgatisë edhe disa surpriza për te cilat nuk ju ka shkuar ndonjëherë ne mendje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse nga veprimet e tyre do varet e ardhmja. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume.

Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.

Peshqit
Jave e mbushur me peripeci do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ata qe kane pasur prej kohesh probleme edhe mund te ndahen përfundimisht. Te tjerët duhet te luftojnë fort qe ta mbajnë gjendjen te qëndrueshme. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse realiteti do ju duket i trishte. Financat do jene mjaft te kënaqshme. Po vazhduat t’i menaxhoni ne këtë mënyrë ato gjendja do përmirësohet shume shpejt.

Për shëndetin përkujdesuni me tepër. Kujdes nga temperaturat e larta dhe virozat qe qarkullojnë. Ne pune do ja dilni mbanë me sukses dhe me ne fund do ndiheni te plotësuar. Mund te merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jete e qete.

Verës ende nuk i ka ardhur fundi! Pushime si këto të Ledrit dhe babait të Dua Lipës

0

 

Këto ditë të nxehta, nuk duam asgjë tjetër veç freski.

Plazh apo pishina s’ka rëndësi…

Ledri po kalon pushimet me babanë dhe vëllaun e Dua Lipës, Dukagjin dhe Gjin Lipa.

Reperi postoi një foto në instastory dhe etiketoi të dy por nuk e zbuloi vendin.

Ndërsa Dua u kthye në Angli për të vazhduar jetën dhe karrierën, familja e saj po kënaqet në trojet shqiptare.

Sot Ledri postoi një video në Instagrami, ku grupi i djemve po kalojnë pushime super të bukura në një vend të mrekullueshëm. Ai po ashtu tregon edhe aftësitë e tij të zhytjes, shikojeni më poshtë. /Prive.al

                   View this post on Instagram                            

view

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on

 

 

 

 

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Verës ende nuk i ka ardhur fundi! Pushime si këto të Ledrit dhe babait të Dua Lipës”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Kryeministri 94 vjeç i Malajzisë, me biçikletë rreth Kuala Lumpurit

0

Kryeministri më i moshuar në botë, që ende është në shërbim, Mahathir Mohamad, i befasoi të gjithë kur shkoi rreth një qyteti në Kuala Lumpur me biçikletë.

Kryeministri i Malajzisë, i cili muajin e kaluar festoi ditëlindjen e tij të 94-të, udhëhoqi me grupin e çiklistëve të rinj të dielën në mëngjes rreth Putrajaya, prej nga ai udhëheq qeverinë.

“Këtë mëngjes ne patëm shansin të ngasim biçikletën për pothuajse 11 kilometra. Falë Zotit, ndihem i freskët dhe i gjallë”, shkroi Mahathir në rrjetet sociale.

Videoja e ngjarjes që zgjat 23 sekonda, shfaq kryeministrin e Malajzisë të veshur me veshjet e atletëve, duke ngarë një biçikletë të kuqe dhe duke udhëtuar nëpër parqe rreth një liqeni.

Mahathir Mohamad krijoi entuziazëm në rrjetet sociale me çiklizmin e tij. Videoja ku ai nget biçikletën u shpërnda më shumë se 12.000 herë.

Mahathir Mohamad u kthye në pushtet në vitin 2018 dhe po udhëheq koalicionin qeverisës në Malajzi, që synon të rregullojë ekonominë e shtetit. Ai është politikani mysliman i zgjedhur me shërbimin më të gjatë në botë.

Me rastin e ditëlindjes së tij të 94-të muajin e kaluar, Mahathir tha: “Dëshira për ditëlindjen time është shumë e thjeshtë, që unë të mund të përfundoj punën time për të vendosur Malajzinë në rrugën e rimëkëmbjes. Është një privilegj dhe nder që t’i shërbej këtij vendi”.

Lindur më 20 dhjetor 1925 në Alor Setar në shtetin verior i Malajzisë, Kedah, Mahathir studioi dhe punoi në mjekësi para se të futej në politikë në fund të viteve të 50-ta.

Ai u martua me Siti Hasmah në vitin 1956 dhe të dy kanë shtatë fëmijë – katër biologjikë dhe tre të birësuar./AA

Kjo limonadë lehtëson dhimbjen e kyçeve, inflamacionin dhe ju ndihmon të humbisni disa kile të tepërta

0

Trupi ynë përbëhet nga 60% ujë, kështu që ne duhet të pimë shumë ujë në mënyrë që të forcojmë qarkullimin e gjakut dhe të mbështesim të gjitha proceset që ndodhin në sistem.

 

Megjithatë, nëse shtoni aromë në ujë, ju merrni një pije natyrale të shijshme që do ta mbajë trupin të hidratuar dhe do të përmirësojë shëndetin në shumë mënyra. Uji i ananasit është një nga pijet më të fuqishme natyrore që përshpejtojnë humbjen e peshës, luftojnë inflamacionin në trup dhe lehtësojnë dhimbjet e kyçeve.

Ananasët kanë efekte të fuqishme anti-inflamatore për shkak të pranisë së bromelain, një enzimë që shpejton procesin e shërimit dhe lehtëson dhimbjen. Përmbajtja e lartë e bromelinës dhe jodit do të parandalojë çrregullime të ndryshme autoimune dhe lehtëson çrregullimet e tiroides.

Janë të pasur në fibra, kështu që konsumimi i tyre krijon një ndjenjë të ngopjes dhe parandalon dëshirat  për të konsumuar ushqime me sheqerit dhe yndyrna, transmeton “Living”.

Për më tepër, këto fruta janë të pasura me kalium, i cili forcon trupin, dhe mban një ekuilibër të shëndetshëm të elektroliteve.

Lëngu i ananasit lufton inflamacionin e zorrës së trashë dhe lehtëson simptomat e astmës. Nëse shtoni edhe farat e koprës në pije, gjithashtu do të pasuroni aromën dhe do të qetësoni sistemin tretës.

Ja se si ta përgatisni këtë pije:

përbërësit:

½ kupa me ananas

1 lugë fara kopër

8 gota ujë të nxehtë

Udhëzime:

Shtoni copëzat e ananasit në një kanë me ujë të nxehtë. Lëreni që pija të ftohet në temperaturën e dhomës dhe më pas shtoni farat e koprës. Lëreni të qëndrojë brenda natës, dhe në mëngjes mudn të filloni ta pini.

 

 

Largoni përgjithmonë celulitin

0

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Për vajzat celuliti është gjëja pothuajse më e urryera, prandaj ato fillojnë të urrejnë trupin e tyre.

Keni shumë mënyra natyrale për të luftuar celulitin. Lini duhanin sepse ndikon shumë në shtimin e celulitit.

Mundohuni ta largoni peshën e tepërt. Pesha e tepërt shton celulitin. Nëse humbisni peshë, celuliti në trupin tuaj do reduktohet.

Ndryshoni dietën Nëse një ditë nuk iu bën efekt, ndryshojeni!  Stërvituni rregullisht sepse ju ndihmon në humbjen e yndyrës dhe normalisht edhe në zvogëlimin e celulitit
Pini shumë ujë sepse hidraton trupin si dhe ndihmon në zvogëlimin e celulitit.

Bëni hidroterapi- terapia me ujë është një mënyrë e mirë për të zvogëluar akumulimin dhe shfaqjen e celulitit. Uji i nxehtë dhe i ftohtë shtrëngon dhe liron enët e gjakut. Fillojeni terapinë me ujë të nxehtë dhe mbylleni me ujë të ftohtë.
Si dhe masazhohuni sepse masazhi limfatik ndihmon në reduktimin e celulitit. Lëvizja e gjithë sistemin imunitar të qelizave të bardha në gjak, ndihmon në hollimin e yndyrës./21Media

Akullore shtëpie me banane

0

Freskojuni me këtë desert shtëpiak, i cili bëhet shumë shpejt.

Bananet pritini në rrathë e më pas vendosini në një enë të mbyllur ose në qese dhe lërini në ngrirje të thellë për dy orë.

Pas dy orësh, do t’iu duhen disa minuta kohë për t’I bluar në blender duke përfituar një akullore kremoze.

Meqë babanet janë të ëmbla, nuk do të keni nevojë për sheqer shtesë, prandaj veëm shtoni pak bajame ose fëstëkë të thërmuar.

Ju bëftë mirë

Djema vëmendje! Enca Haxhia bën listën e gjërave që do tek partneri, por a ekziston ky djalë?

0

 

Këngëtarja e famshme shqiptare Enca Haxhia, është një vajzë single në pritje të një të dashuri që do i marrë zemrën.

Haxhia është pyetur madje nga fansat e saj në Instagram, se cili është tipi i mashkullit Ideal sipas Encës.

Ajo ka ndarë ca kohë që t’iu përgjigjet të gjitha pyetjeve në Instagram dhe këtë pa dyshim që e ka zgjedhur t’i japë përgjigje.

Dhe Enca ka bërë një listë të tërë të gjërave që do tek partneri të cilin ajo do e konsideronte ideal. E në listë janë këto gjëra:

“Të jetë mbështetës, inteligjent, një cikë artist në zemër, punëtor i madh, i edukuar, besnik, me sens humori dhe i papërtuar. Në fund, thekson KËDO QË I JEP ASAJ PAQE”.

Por pasi ka dhënë përgjigje se një djalë i tillë nuk ekziston!

Djema, jeni të gatshëm t’ia provoni Encës që një djalë si ky ekziston dhe ajo nuk ka të drejtë me paragjykimin?

 

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Djema vëmendje! Enca Haxhia bën listën e gjërave që do tek partneri, por a ekziston ky djalë?”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.