Home Blog Page 2

Kështu rregullohet Vesa Luma për dasma

0

 

Ajo nihet për bukurinë e saj natyrale.

Këngëtarja Vesa Luma tash e një kohë është pasivizuar në skenën muzikore shqiptare, kjo për shkak se ajo ka vendosur të jetojë në Zelandën e Re së bashku me burrin dhe djalin.

Mirëpo ajo vazhdon të jetë afër fansave ne anë të paraqitjeve të saj nëpër rrjetet sociale.

E së fundmi ajo duket se është bërë gati të marrë pjesë në një dasëm derisa ka kaluar kohë në vendlindje.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Vesa duke publikuar një fotografi ku ka shkruar ‘Weeding time’, dhe ka paraqitur pamjen e saj e rregulluar dhe gati për pjesëmarrje në dasëm.

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Kështu rregullohet Vesa Luma për dasma”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Mihrije Braha sfidon moshën, nuk i ndalon pozat në bikini

0

Mihrije Braha nuk i ndalon pozat në bikini, kështu duket.
Mihrije Braha ka pozuar sërish në bikini.    
Këngëtarja e njohur shqiptare, Mihrije Braha, është një prej emrave të estradës e cila i ka rezistuar kohës, shkruan lajmi.net.
Ajo ani pse ka disa vite karrierë, është nënë e grua, vazhdon të jetë në top- formë.  
Mihrije Braha shpesh ka publikuar foto në bikini në rrjete sociale e po ashtu është pyetur nëse Naimit i pengon kjo gjë.
Këngëtarja pati treguar se shumicën e pozave provokative ia realizon vetë bashkëshorti i saj.
Me pozat e tilla në bikini ajo duket se nuk e ka ndërmend të ndalet. Para pak minutash e ka publikuar një imazh me bikini në det.——————————————–
Ju pëlqeu “Mihrije Braha sfidon moshën, nuk i ndalon pozat në bikini”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Dikur dukeshin kështu, kurse tani janë më të njohurat në botë

0

 

Ato janë 2 motra mjaft të famshme nëpër botë, kjo edhe për shkak të veprimtarisë së tyre si modele dhe yje të televizionit.

Falë formave që posedojnë ato kanë vëmendjen e publikut si dhe të mediave rozë në secilën paraqitje të tyre.

Kendall 22 vjeç dhe Kylie 21 vjeç kanë arritur famë të madhe, duke krijuar kështu edhe një pasuri të madhe.

Ka qenë Kylie e cila në llogarinë e saj në Instagram ka publikuar një fotografi të saj me motrën Kendall kur kanë qenë të vogla.

Kujtojmë që ato janë motra nga nëna të të famshmeve motrave Kardashian.

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Dikur dukeshin kështu, kurse tani janë më të njohurat në botë”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Horoskopi i datës 25 gusht 2019

0

Saturni do ju nxitë të rrezikoni sot për të provuar aftësitë që keni. Ju të dashuruarit nuk do ndaleni asnjë moment së provuari gjëra të rreja. Partneri do ju bëjë disa propozime të çmendura dhe ju do i pranoni pa u menduar dy herë. Paditja do jetë flakëruese. Ju beqarët do joshni, do flirtoni dhe do bëni gjithçka që të ndryshoni statusin. Edhe mund t’ia dilni, por duke nëpërkëmbur disa parime bazë. Në punë mund të bëheni edhe me nerva në rastet kur gjërat nuk do ju ecin si duhet. Kujdes mos veproni me inat sepse do gaboni rëndë. Financat do dobësohen sepse do jeni të fiksuar pas shpenzimeve edhe për gjëra pa lidhje.

Demi

Sot do jeni në humor shumë të mirë, do mundoheni t’i bëni më të lehta situatat e ndërlikuara dhe do i mbani pranë ata që doni me të vërtetë. Nëse keni një lidhje nuk do ju shkojë aspak nëpër mend tradhtia dhe as nuk do tundoheni nga disa persona. Për ju është themelore forcimi i marrëdhënies dhe zgjidhje e problemeve të vogla. Nëse jeni ende beqarë më mirë shmangni krijimin e lidhjes sepse personat që do njihni sot mund t’iu lëndojnë. Në punë askush nuk do ua ndalë vrullin për të ecur përpara. Sot mund të merrni edhe disa vendime. Në planin financiar mos prisni t’iu bien para nga qielli, por menaxhoni si duhet ato që keni.

Binjakët

Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fundit, Dielli do ju ndihmojë të rregulloni gjithçka. Nëse keni një lidhje do i kuptoni gabimet e bëra dhe do jeni më të gatshëm të bashkëpunoni me partnerin për të mirën e të dyja palëve. Në mbrëmje dilni diku dhe provoni diçka ndryshe. Ju beqarët më mirë mos tentoni të bëni asgjë më shumë sesa disa flirtime sepse sot nuk është koha e përshtatshme. Në punë duhet të merrni ‘’armët’’ në krah dhe të filloni luftën për të arritur fitoren e madhe. Mos nënvlerësoni asnjë armik. Për financat do keni aleat Jupiterin dhe situata di jetë më e normalizuar.

Gaforrja

Do jeni të paqëndrueshëm në mendime gjatë kësaj dite dhe as vete nuk do e dini çfarë doni të bëni. Nëse keni një lidhje do hezitoni të flisni për gjërat që ju shqetësojnë dhe kjo do e përkeqësojë edhe më shumë marrëdhënien me jush. Nëse jeni beqarë do flirtoni here pas here me persona që janë të zënë dhe mund t’iu futeni telasheve. Në punë do keni gjatë gjithë kohës përshtypjen sikur po ecni në një terren të minuar dhe do keni frikë për çdo lloj hapi. Për asnjë çast nuk do ndiheni të qetë. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por falë ndihmës së të afërmve nuk do mbeteni pa para në xhep.

Luani

Neptuni do ju nxitë shpirtin e analizës gjatë kësaj dite dhe nuk  do hidhni hapa pa qenë plotësisht të bindur. Ju të dashuruarit do mendoni gjithë ditës si ta surprizoni partnerin dhe në momentin që do veproni do jeni ju që do surprizoheni. Përveç dhuratave dhe fjalëve të ngrohta ai do iu japë edhe një mesazh shumë të rëndësishëm. Nëse jeni beqarë, sot do afroheni me persona të thjeshtë dhe të qeshur. Në punë, nëse mendoni se keni më shumë aftësi dhe nuk ndiheni mirë në pozicionin që jeni, mos ngurroni të kërkoni ndryshim pozicioni. Nuk humbisni asgjë nëse tentoni. Me shpenzimet do jeni paksa të pakujdesshëm dhe mund një përkeqësim të vogël të situatës.

Virgjëresha

Sot do tundoheni nga eksperiencat e reja, por mirë është që t’i vini vetes disa kufij në mënyrë që të mos bëni gabime. Nëse keni një lidhje gjërat do ju ecin mirë. Partneri juaj do e adhurojë optimizmin që keni dhe do ju dashurojë pa kushte. Çastet e lumtura do mbizotërojnë gjithë kohës. Ju beqarët do jeni të gatshëm për të filluar romanca pa u menduar gjatë nëse ato do zgjasin apo jo. Në punë do jeni të motivuar, energjikë dhe të pandalshëm. Askush nuk do ua kalojë dhe do i arrini të gjitha synimet që keni pasur. Gjendja financiare nuk do jete e keqe, por as e shkëlqyer.

Peshorja

Dielli dhe Mërkuri do bëhen bashkë sot dhe do ju vënë përpara zgjedhjeve. Nëse keni një lidhje dashurie dhe kohët e fundit gjërat nuk ju kanë ecur si duhet, më mirë jepini fund gjithckaje sesa të vuani të dyja palët. Nëse gjërat deri më sot ju kanë ecur mirë mund të mendoni t’i çoni edhe më tej. Ju beqarët do ndihmoheni nga Marsi dhe do arrini t’ia shprehni ndjenjat dikujt. Për një përgjigje duhet të prisni pak ditë. Sipas Dritare.net, në punë do bëni përpjekje të konsiderueshme dhe nuk do mposhteni as përpara sfidave të vështira. Për ju sado të ndërlikuara të jenë gjërat, asgjë nuk është e pamundur. Problemet financiare do filloni t’i rregulloni pak nga pak.

Akrepi

Falë mbështetjes dhe nxitjes së Neptunit dhe të Hënës sot do shtroni në tavolinë çdo gjë që ju qetësin dhe nuk do anashkaloni asgjë. Sa më të hapur të jeni aq më të lehtë do e keni edhe të gjeni zgjidhje. Ju të dashuruarit do ndiheni më të çliruar pas mesditës dhe do filloni të programoni çaste romantike. Partneri mund t’iu bëjë edhe dhurata ose premtime. Ju beqarët nuk do kërkoni gjëra të ekzagjeruara dhe keni për të gjetur sot persona të thjeshtë e interesantë. Në punë kërkoni të takoheni me eprorët dhe t’iu tregoni arritjet sepse kështu ata do ju kenë më në vëmendje. Financat, falë ndihmës së disa miqve, do filloni t’i menaxhoni me mirë.

Shigjetari

Planetët, e veçanërisht Venusi dhe Hëna, do ju ndihmojnë të ndiqni strategjinë e duhur sot dhe të shprehni pikëpamjet tuaja. Nëse keni një lidhje mirë është të mos e vinin nën presion partnerin dhe të tregoheni më të duruar. Flisni për gjithçka me të, por mos kërkoni gjëra me ngulm. Nëse jeni beqarë reflektoni mirë dhe prisni pak kohë para se të hidhni hapa. Mësoni fillimisht me kë keni të bëni. Në punë në disa momente do ndiheni si të bllokuar në orët e mëngjesit. Qetësohuni, flisni me kolegët e besuar dhe keni për të gjetur një zgjidhje të mirë. Në planin financiar keni për të pasur fat.

Bricjapi

Në shumë momente nuk do reflektoni mirë sot dhe nuk do dini as si të veproni. Nëse keni një lidhje mbajeni sa më afër atë që dashuroni, shprehjani ndjenjat dhe mbusheni me ledhatime. Duke ndier entuziazëm dhe hare ai as nuk do shohë dikë tjetër. Ju beqarët nuk duhet të reagoni menjëherë ndaj flirtimeve, por duhet të luani pak lojën. Në këtë mënyrë personat do bëjnë edhe më shumë përpjekje për t’iu pasur pranë. Në punë do jeni paska të shpërqendruar dhe rrëmujë në mëngjes, por gjithçka do ndryshojë pas disa kritikave të miqve. Në planin financiar do keni shumë fat.

Ujori

Sot do ju rikthehet buzëqeshja dhe dëshira për të jetuar. Nëse jeni në një lidhje do e kuptoni fare mirë se partneri ka më shume nevojë për alegri e përkëdhelje dhe do mundoheni ta ndryshoni sjelljen. Pasdite ai mund t’iu bëjë edhe disa propozime, të cilat mirë është t’i pranoni. Ju beqarët nuk duhet të jeni më shumë striktë, përkundrazi duhet të tregoheni më të hapur ndaj njohjeve të reja. Në punë do keni më shumë mundësi për të treguar vlerat që keni dhe do ecni goxha përpara. Bëni vetëm pak kujdes nga zilia e të tjerëve. Në planin financiar do keni reflekset e duhura dhe do i mbani larg problemet.

Peshqit

Sot do jeni shumë optimistë dhe do mendoni përherë se çdo problem e ka një zgjidhje. Nëse keni një lidhje, në orët e para të mëngjesit mund të jeni paksa konfuzë, por duke folur me partnerin, duke shprehur mendimet, ndjenjat dhe brengat do arrini të gjeni një zgjidhje. Ju beqarët do merrni disa shkëndija se edhe ai që pëlqeni ka filluar të ndiejë për ju dhe kjo do ju gëzojë pamasë. Në punë do keni disa divergjenca mendimesh me kolegët, por deri në fund të ditës do arrini ta përfundoni edhe vetë atë që keni nisur. Sido që të jetë mirë është të mos mani mëri. Me shpenzimet do e lëshoni dorën pak më shumë sesa duhet. /dritare.net

Këshillat martesore që i merrni nga të tjerët duhet t’i injoroni totalisht

0

Martesa kërkon punë të madhe. Ju i përkushtoheni, por ndonjëherë funksionojnë e ndonjëherë jo.

 

Para se të martoheni, por edhe pas, ju bombardoheni nga mijëra këshilla nga më të ndryshmet, duke filluar nga familja dhe shoqëria.

Këtu gjeni disa prej këshillave më të këqija që ju duhet gjithmonë të i injoroni, raporton “FEMINA”, transmeton lajmi.net.

“Është në rregull nëse nuk keni marrëdhënie të mira seksuale, ose fare”

HUH? Nëse e dëgjoni këtë këshillë nga një person i afërt, me sa duket ato nuk kanë dëshirë të ju shohin mirë. Nëse ju dhe partneri juaj nuk keni marrëdhënie të mira seksuale apo edhe të mos keni fare ju duhet të bëni diçka për ta ndryshuar këtë dhe jo ta lini, sepse kjo mund të sjellë probleme deri tek tradhtia e divorci.

“Kohës që kaloni bashkë, duhet të jetë gjithmonë speciale”

Në fjalë të tjera, kurdo që jeni bashkë duhet të bëni diçka speciale. Para se ta merrni këtë këshillë parasysh, pyetni vetën “Dëshironi të jeni në presion sa herë që keni planifikuar të hani darkë së bashku ose edhe diçka tjetër? Nuk është e nevojshme që çdo gjë të jetë speciale dhe romantike, gjërat e thjeshta janë po aq speciale sa të tjerat.

“Kur të bëheni prindër, do të zgjidh të problemet”

Nëse keni probleme serioze në lidhjen tuaj, asgjë nuk mund të i zgjidh ato, e sidomos nëse i keni këto probleme është mirë të zgjidhen para se të bëheni prindër. Nëse jeni duke e rimenduar lidhjen tuaj, fëmijët nuk janë ideja juaj më e mirë. /Lajmi.net/

 

“6 ditë pas lindjes vajza ime e vogël vdiq në krahët e mi”

0

Një nënë 27-vjeçare foli për herë të parë për
humbjen e foshnjes së saj, vetëm 6 ditë pasi kishte ardhur në jetë.

Catlin lindi në Prill të 2017-s dhe ishte fryt i
dashurisë mes Nicole Dugmore dhe partnerit të saj 34-vjeçar Richard Sullivan.

Pas një nate në spital,
çifti u kthye në shtëpinë e tyre në Birmingham, sëbashku me vajzën e 8-vjeçare
Janey, të cilën Nicole e kishte nga një lidhje e mëparshme.

Pasi e lanë të
porsalindurën e vendosën në gjumë. Prindërit e shihnin plot krenari dhe nuk
kishte asnjë arsye për t’u shqetësuar, derisa bebja 1 ditëshe lëshoi një rënkim
të çuditshëm.

Kur mamia e zonës erdhi
për të parë beben, pak kohë më vonë, Nicoli i tregoi për rënkimin e së bijës.  Caitlin dukej e zbehtë dhe për këtë arsye mamia
i mati temperaturën. Pasi vuri re se e kishte të ulët, ajo i këshilloi prindërit
që ta çonin të bijën sërish në spital.

“Atje
një mami ma mori Caitlin nga krahët duke më thënë se ishte shumë e ftohtë. U
preva. Në pak minuta, gjithçka shkonte keq”,

tregon Nicole në një rrëfim për të përditshmen britanike The Sun.

Rreth një orë më vonë,
Richard dhe Nicole shkuan të shihnin foshnjen e tyre, e cila mbahej në jetë nga
aparaturat.

Mjekët i thanë se
Caitlin ishte në gjendje kritike. Ajo u transferua në spitalin e fëmijëve në
Birmingham, ku prindërit qëndruar krah saj gjatë gjithë kohës.

Teksa ditët kalonin,
Caitlin nuk kishte shenja përmirësimi. Mjekët bënë gjithçka mundën, por në fund
organet e saj reshtën së funksionuari. Richard dhe Nicole duhet të bënin një
bisedë të pamundur.

“Caitlin
do të vdiste. Kishte shumë dhimbje dhe duke qenë se e donim me gjithë shpirt
vendosëm që të fiknim aparaturat që e mbanin në jetë, në mënyrë që të gjente
paqe. Do të kisha bërë gjithçka kisha mundësi që të isha edhe një minutë më
shumë me beben time, por jo në ato kushte. Duhet të bëja çfarë ishte e drejtë për
të, jo për mua”
, rrëfeu Nicole.

“Caitlin
mori frymë për herë të fundit në krahët e mi, teksa unë dhe Richard i thamë sa
shumë e donim. Pas 6 ditë jetë, ajo ishte shuar”
.

Ekzaminimi mjeko-ligjor
zbuloi se Caitlin kishte zemër të zmadhuar dhe nuk funksiononte siç duhet.
Zemra nuk mund të furnizonte me gjak trupin, që çoi në mos funksionimin e disa organeve
njëherazi. Diagnoza e saj ishte kaq e rrallë, sa nuk ka një emër.

Humbja e vajzës bëri që çifti të kalonte një periudhë tejet të vështirë, duke u larguar gjithnjë e më shumë nga njëri-tjetri. 5 muaj pas vdekjes së Caitlin, ata vendosën të ndaheshin. Megjithatë mbeten miq dhe takohen çdo ditëlindje të vajzës së tyre të ndjerë./tvklan.al

 

DJ shqiptar e humb mundësinë për të performuar krah Gashit

0

 

Gashi është duke përjetuar vetëm sukses dhe këngët e tij po pëlqehen shumë në gjithë botën. Pas
pjesëmarrjes së tij në “Sunny Hill Festival”, Gashi do të fillojë turneun në Europë.

Për këtë turne, ai kishte ftuar një DJ shqiptar, emrin e të cilit nuk e ka bërë me dije.

Por si duket gjërat nuk kanë ecur siç duhet, kjo pasi Gashi dhe Dj kanë pasur një keqkuptim të
vogël. Sipas tij, gjithçka kishte nisur me një shaka që ishte kthyer në diçka serioze nga Dj shqiptar
dhe kishte hequr dorë nga kontrata, duke humbur kështu një mundësi për të udhëtuar me emra të
njohur të muzikës.

Menjëherë pas këtij sqarimi, Gashi zbuloi se tashmë Dj që do qëndronte pranë tij në turneun në
Europë, ishte një djalosh me emrin Robbie Win

 

——————————————–
Ju pëlqeu “DJ shqiptar e humb mundësinë për të performuar krah Gashit”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Nga emri tek formati: Të gjitha detajet e emisionit të ri të Marinës

0

 

Është përfolur shumë mbi rikthimin e Marinës në ekran.

Nga spekulimet për mospajtime me Getin deri tek formati, mediat kanë vluar me këto spekulime.

E Prive.al ju sjell detajet finale në prag të nisjes së sezonit televizv, 100 përqind të sakta.

Marina rikthehet të Shtuneve nga ora 21:00. Emri i programit nuk do të jetë ‘Duplex’ mirëpo tërësisht i ri si për ‘t’i thyer këmbët shejtanit’, konkretisht suksesit të zbehtë që pati programi i humorit i transmetuar në një sezon.

Prezantuesja bjonde do ta moderojë ‘Klanifornia show’ i cili do jetë një format i modifikuar i ‘Duplex’, i mbyllur vetëm pas një sezoni televiziv.

Producenti do jetë i njejti, Turjan Hysko teksa përpos aktorëve të ‘Duplex’, pjesë e programit do jetë edhe Olsi Bylyku, i bartur nga një tjetër rubrikë e shuar në Klan, ‘BE Coffee’.

Përpos pikave të humorit, ky program do të ketë edhe intervista me fytyra publike dhe muzikë.

Marrë shkas nga orari i transmetimit, Marina do jetë sipas të gjitha gjasave rivale e drejtpërdrejtë e motrës së saj, Luanës e cila rikthehet këtë vit me ‘Shiko Kush Luan’ por pa Ermal Mamaqin përballë si rival, ndryshe nga dy sezonet e para.

Mbetet të shihet nëse ‘Klanifornia show’ do të rezultojë në sukses ndonëse në parim, bashkimi i forcave duket të jetë premtues.

 

——————————————–
Ju pëlqeu “Nga emri tek formati: Të gjitha detajet e emisionit të ri të Marinës”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj

0

“WorldAtlas” renditi 11 shtetet me më shumë ishuj

“WorldAtlas” renditi 11 shtetet me më shumë ishuj

Ndonëse nuk ka një numër të saktë të ishujve në të gjithë botën, shtetet bëjnë llogaritë se sa të tillë kanë brenda territorit të tyre. Numri i saktë i ishujve në botë është i vështirë të përcaktohet edhe për shkak të kritereve që duhet të vendosen se cili mund të konsiderohet ishull dhe cili jo.

Gjithsesi, faqja “WorldAtlas” ka bërë një renditje të 11 shteteve që zotërojnë më shumë ishuj.

Është Suedia që raportohet se ka në territorin e saj 221,800 ishuj, duke u renditur e para, ndërsa në vend të 11-të është Estonia me 2,355 ishuj.

Shumica e e ishujve në Suedi nuk janë të banuar. Ky numër do të thotë që Suedia mund të ketë më shumë ishuj se kudo tjetër në botë. Edhe kryeqyteti i vendit, Stokholmi, është një arkipelag i katërmbëdhjetë i ishujve të lidhur me mbi 50 ura dhe gjithashtu ka qytetin mesjetar të Gamla Stan, muzetë dhe pallatet mbretërore. Ishulli i Ölandit ka plazhe të mirëmbajtura, një kështjellë dhe struktura që datojnë 5000 vjet më parë, duke e bërë kështu ishullin një bend të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Ishujt e tjerë ofrojnë vende të mira për not, peshkim dhe sporte të tjera ujore.

Me një total prej 221.800 ishujsh, Suedia ka më shumë ishuj se çdo vend tjetër në Tokë, e ndjekur nga Finlanda dhe Norvegjia./21Media

Për pesë minuta, receta e një mëngjesi mesdhetar

0

Ky është një nga mëngjeset që të mësojnë të ulesh në tryezë… vetëm 5 minuta për veten para se të fillosh një ditë të gjatë.

Zgjidhja më e shpeshtë për pjesën më të madhe të ditëve mund të ketë qenë një tas me drithëra dhe kos, ndërsa kjo recetë është më mesdhetare.

Mbi të gjitha, koha është vetëm 5 minuta për ta përgatitur dhe 5 deri në 10 për ta ngrënë… Sekreti? 15 minuta për t’u zgjuar më herët.

Spinaq dhe domate të thara (nëse jo, edhe domate të zakonshme)

Përbërësit:

2 vezë të mëdha

1/8 lugë çaji kripë e imët

1/2 lugë gjelle vaj ulliri ekstra i virgjër

Një majë luge kafe piper i kuq

1/2 filxhani mbushur me spinaq

2 domate të thata (mesatare) të copëtuara

1 lugë gjelle djathë (sipas dëshirës), edhe për garniturë

Një majë luge piper i zi për shije

Majdanoz i freskët i copëtuar, për garniturë (sipas dëshirës)

Përgatitja:

Vezët hidhi në një tas të vogël dhe hidhu pak kripë. Përzieji ngadalë derisa të jetë bërë një masë homogjene.

Shto pak vaj ulliri në një tigan të mesëm. Ngrohe për rreth 1 minutë me zjarr jo shumë të lartë. Pastaj shto piperin e kuq dhe spinaqin. Përzieji herë pas here derisa të gatuhet spinaqi. Shto domatet e thara, piperin e zi dhe lëri të gatuhen edhe për 30 sekonda të tjera, duke e përzier vazhdimisht. Shto vezët dhe përzieje masën sërish për 30 sekonda deri në 1 minutë, derisa vezët të mos piqen plotësisht. Fike zjarrin dhe lëri edhe për disa sekonda që i nxehti i tiganit të vijojë pjekjen edhe për disa sekonda të tjera. Shto djathin, përzieje dhe më pas hidhi në një pjatë. Spërkate me majdanoz dhe piper.