Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

E lindi dhe e vdiq vajzën për 40 mijë lekë asistencë, Gjykata e Kukësit lë në arrest shtëpie “babain”

Gjykata e Kukësit ka vendosur masën e arrestit në shtëpi për 57 vjeçarin Xh. Sopaj i cili çrregjistroi nga gjendja civile një vajzë që nuk i kishte lindur asnjëherë.

Procedimi penal do të vijojë në gjendje të lirë për mjekun e Kukësit dhe sipërmarrësin e shërbimeve funerale të cilët rezulton të kishin kryer veprime fictive.

Ngjarja nisi javën e shkuar kur u zbuluan veprimet që në fakt dyshohet të jenë bërë në vitin 2021

Sipas dosjes hetimore në vitin 2002 me qëllim për të përfituar ndihmë ekonomike prej 40 mijë lekësh, Sopaj kishte arritur të regjistronte fëmijën edhe pse gjithçka ishte fiktive. Madje në certifikatë ishte shënuar edhe emri Arjola Sopaj.

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual