Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

E quajti Kamberin ‘deputet të Vuçiqit’, Bytyçi ‘shpërthen’ ashpër ndaj Arifit – ka një thirrje për shqiptarët

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, deputetin e vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberin e ka quajtur “deputet të Vuçiqit”.

Ndaj kësaj deklarate të Arifit ka reaguar ashpër profesori Enver Bytyçi.

Ai në një postim në Facebook tha se shqiptarët e Luginës nëse duan një jetë të dinjitetshme, do duhej ta nxjerrnin Arifin nga ‘dritarja’.

“Nëse Shqiprim Arifi do të bënte sa një të dhjetën e Shaip Kamberit, shqiptarët do ti kishin ndryshe punët. Por fatkeqësisht, Shqiprimat janë bërë vegla serbe në duart e Vuçiçit dhe pastaj flasin për “deputetë të Vuçiçit””, shkroi ndër të tjera profesori, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

“Kamberi deputet i Vuçiqit! A i besojnë shqiptarët më këtij?”, ka shkruar Shiprim Arifi, kryetar i Komunës së Preshevës. Ai e ka fjalën në statusin e tij për deputetin shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi!

Shqiptarët e Luginës dhe të komunës së Preshevës, nëse vërtet duan një jetë të dinjiteshme, do të duhet që politikanë të tillë si Shqiprim Arifi ti nxjerrin nga dritarja! Shaip Kamberi është i vetmi zë kumbues dhe i pakomprementuar që mbron me stoicizëm interesat e shqiptarëve në Luginë e në gjithë Serbinë, si dhe interesat e shqiptarëve në përgjithësi, sidomos të Kosovës!

Nëse Shqiprim Arifi do të bënte sa një të dhjetën e Shaip Kamberit, shqiptarët do ti kishin ndryshe punët. Por fatkeqësisht, Shqiprimat janë bërë vegla serbe në duart e Vuçiçit dhe pastaj flasin për “deputetë të Vuçiçit”!

Related posts
Lajme

LDK i kryen zgjedhjet në një degë në Prishtinë, ky është kryetari që u zgjodh

Lajme

Vazhdon gjykimi kundër Pjetër Shalës

Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin