Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, njofton se Gjeneral Brigade, Ferdinant Dimo, nga sot ka marrë zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore.

Përmes një postimi në Facebook, Peleshi ka shkruar se në krye me Ferdinant Dimo, Forca Ajrore do të vijojë më tej mordenizimin, përcjell teve1.info.

“Gjeneral Brigade Ferdinant Dimo merr nga sot, zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore, në një moment jo të lehtë, për objektivat tejet të larta që Forca Ajrore si pjesë e Forcave të Armatosura ka për të realizuar.  Me besimin e dhënë dhe aftësitë e tij menaxhuese të treguara deri më tani, kjo Forcë do të vijojë më tej modernizimin, duke forcuar çdo ditë besimin që ka krijuar tek qytetarët, veçanërisht pas kësaj vere, e cila ka qenë më e sukseshmja në menaxhimin e zjarreve! Projekte tejet sfiduese kemi përpara!”, thuhet në postimin e Peleshit në Facebook./teve1.info/.Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës