Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Gazeta britanike publikon faturën e çmendur të lokalit grek dhe u bën thirrje lexuesve: Shkoni në Shqipëri

Daily Mail, një nga gazetat më të lexuara britanike paralajmëroi qytetarët britanikë, të mos frenkuentojnë Greqinë për pushime.

Artikulli përshkruan çmime të çmendura në lokale, të cilat i quan “vjedhje masive ndaj turistëve britanikë”.

Veçanërisht të ekzagjeruar duken çmimet e ushqimit, ku një nga faturat e publikuara, shkruan 145 euro për një pjatë me karkaleca deti dhe rreth 35 euro një birrë.

Artikulli ve në dukje se shumë afër Greqisë, plazhet shqiptare kanë ende çmimet më të ulëta të sezonit turistik detar në Europë.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së