Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Greqi/ Turistët ankohen, minj në një hotel me pesë yje

Një familje britanike ka përfunduar e sëmurë keq në një hotel me pesë yje në Greqi ndërsa dhjetra turistë të tjerë po kërkojnë hetim për këtë hotel pasi panë minj duke lëvizur nëpër shezlonge dhe persona duke vjellë në pishinë.

Danielle Faulkner ka shpenzuar 3000 paund për pushime familjare në resortin luksoz, Apollonian Asterias Resort and Spa, në ishullin Kefalonia, me dy vajzat e saj Amelie 15-vjeç dhe Isobel 17-vjeç.

Por udhëtimi i tyre i parë pas 5 vitesh është kthyer në një eksperiencë të tmerrshme pasi Faulkner and Amelie janë sëmurur keq, me bark dhe të vjella në ditën e dytë të pushimve.

Ndërkohë që pushuesit janë kuruar nga doktori i resortit me antibiotik, drejtuesit e hotelit i kanë fajsuar ata se kanë sjellë virusin në Greqi, duke refuzuar të izoloheshin.

Por familja insiston se ata kanë parë njerëz të sëmurë kur kanë mbërritur aty, duke vjellë nëpër pishina dhe që ankoheshin më higjenën.