Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Hajdari thotë se nuk është në dijeni se po hetohet si e dyshuar për keqpërdorim të rezervave shtetërore

 
   

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se nuk është ftuar nga Prokuroria e Shtetit lidhur me rezervat shtetërore.

Ajo shtoi se nuk është në dijeni nëse është nën hetime apo jo.

“Unë nuk jam ftuar asnjëherë nga askush për asgjë. Nuk e di që jam nën hetime”, tha Hajdari, raporton Eo.

Mediet raportuan se Hajdari po hetohet nga Task-Forca, nën dyshimin se keqpërdorim të detyrës zyrtare për shkak të keqpërdorimit të rezervave shtetërore, përkatësisht në lidhje me blerjen e miellit dhe vajit, për të cilat është dëmtuar buxheti i shtetit.

Task Forca Anti-korrupsion në Policinë e Kosovës, aktualisht është duke hetuar së paku pesë ministra dhe një zëvendësministër të Qeverisë së Albin Kurtit.