Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Haradinaj kërkon interpelancë me ministrin Murati

 
   

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar interpelancë me ministrin e Financave, Hekuran Murati.

Ai  kërkesën për interpelancë e bëri përmes një letre drejtuar kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca

Interpelanca nga AAK është ftuar për dy arsye.

Sipas shefit të këtij Grupi Parlamentar, Besnik Tahiri, e para lidhet me bllokimin e investimeve kapital dhe e dyta me nevojën që me rishikim buxhetor të ngritet koeficienti i pagave nga 105 në 129 euro për shërbyes civilë.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së