Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Ish-ministrja e Integrimeve Evropane: Për kryeneçësi të liderëve të papjekur nuk e meriton të ndëshkohet populli

 
   

Ish-ministrja e Integrimeve Evropane, Mimoza Ahemtaj tha se populli nuk e meriton të ndëshkohet për kryeneçësi të liderëve të ‘papjekur’.

Ajo në RTV21 tha se liderët e shteteve anëtare nesër do të dalin me konkledimet e këshillit dhe sipas saj “ne do ta shohim vetën në pasqyrë se si do të dalim”.

“Unë uroj dhe dëshiroj për shtetin tim që kurrë të mos ketë masa ,sepse nuk e meriton populli, nuk e meriton që për kryeneçësi të liderëve të papjekur të ndëshkohet populli”, tha ajo.

Zyrtarë të BE-së kanë paralajmëruar se gjatë kësaj jave do të shpallin disa masa ndëshkuese ndaj Kosovës, për shkak se Prishtina nuk ka ndërmarrë hapa për të shtensionuar situatën në veri.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual