Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Kasaforta e hallës duhet të jetë plot”, mesazhet e Noizyt me kushëririn para djegies së lokalit …

Mediat kanë siguruar mesazhet private që Rigels Rajku (Noizy) ka shkëmbyer me kushëririn e tij Eraldo Musteqja, para se ky i fundit të shkonte mëngjesin e sotëm në një nga restorantet në pronësi të reperit dhe t’i vinte zjarrin për herë të dytë.

Burime e Anabel thonë se Eraldo është djali i dajës së Noizy-t dhe ishte konvertuar në një besim radikal me ide ekstremiste.

Në rrjete sociale, ai prezantohej si Abdullah, në vend të emrit të tij.

Prej kohësh ai kërcënonte familjarët e këngëtarit duke u kërkuar vazhdimisht para.

Siç shihet dhe në bisedat në WhatsApp mes Eraldos dhe personit tjetër, që mendohet se është vetë Noizy nisur nga përmbajtja e mesazheve, ai kërkon para dhe kërcënon duke përmendur familjen dhe kasafortën.

Në një rast, kushëriri i thotë personit tjetër (Noizyt) se kasaforta që rrinte sipas tij në shtëpinë e hallës, nënës së këngëtarit, duhet të ishte plot me para.

Related posts
Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta