Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Krasniqi: Kjo qeveri shkatërruese duhet të ndalohet sa nuk është vonë

 
   

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi, ka reaguar pasi Bashkimi Evropian ka njoftuar se masat ndaj Kosovës kanë hyrë në fuqi.

Krasniqi dhe se këto sanksione flasin për një situatë të jashtëzakonshme.

Ajo tute shton se “pa u bërë vonë duhet ndalur kjo qeveri shkatërruese”.

“Albin Kurti e ka futur Kosovën në rrugë qorre. Pasojat janë tepër të mëdha për vendin. Sanksionet e vendosura nga BE-ja, për të cilat qenka njoftuar dy ditë më parë Qeveria e Kosovës dhe i ka mbajtur fshehur, flasin për një situatë të jashtëzakonshme. Çdo ditë e më tepër po konfirmohet se këta nuk ia duan të mirën vendit, andaj pa u bërë vonë duhet ndalur kjo qeveri shkatërruese”, shkruan ndër të tjerash Krasniqi.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së